لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

برندگان احتمالی گلدن گلوب ۲۰۱۷: فیلم های مهتاب، لالالند و منچستر ساحلی باز بیشترین شانس


چند ساعت به مراسم گلدن گلوب هفتاد و چهار، گمانه زنی هایی درباره برندگان احتمالی این مراسم مهم تلویزیون و سینما صورت می گیرد.

یکشنبه غروب به وقت غرب آمریکا، هفتاد و چهارمین مراسم اهدای جوائز گلدن گلوب در «بورلی هیلز» کالیفرنیا برگزار می‌شود. در این مراسم از بهترین ها در سینما و تلویزیون تمجید خواهد شد و این مراسم به نوعی پیش‌بینی برندگان اسکار نیز هست.

اما برندگان احتمالی گلدن گلوب امسال چه کسانی هستند؟

منتقدان فیلم در وب سایت های گوناگون به این پیش‌بینی ها پرداخته اند.

مجله رولینگ استونز تلاش کرده برندگان گلدن گلوب امسال را پیش بینی کند و در مقاله ای که در وب سایت این مجله منتشر شده، نوشته که این پیش بینی ها به قدر همان گوی طلایی گلدن گلوب، طلایی است.

پیش بینی مجله رولینگ استونز بر این است که داوران گلدن گلوب به فیلمهای «داغ» رای می‌دهند. از این رو، رولینگ استونز فیلم «مهتاب» را برنده احتمالی گوی طلایی در رده درام دانسته است. اما اضافه شده است که شایسته حقیقی گوی طلایی «منچستر ساحلی» است و یا «سکوت» از مارتین اسکورسزی که البته اصلا نامزد گلدن گلوب نشده اند.

سایت فوربز هم فیلم مهتاب را به دلیل «اوریجینال» بودن فیلم، برنده احتمالی‌ دانسته و در وبسایت فوربز آمده است که مهتاب در کل فیلم مهمتر و بهتری است.

مجله «ونیتی فیر» نیز در مقاله ای به برندگان احتمالی گلدن گلوب پرداخته است. در این مقاله به دو فیلم «منچستر ساحلی» و «مهتاب» بیشترین شانس بردن جایزه بهترین فیلم درام داده شده اما از آنجا که در «منچستر ساحلی» ستارگان معروفی ایفای نقش کرده اند، پیش بینی ونیتی فیر برای بردن این فیلم است.

منتقدان مختلف در رده فیلمهای موزیکال/کمدی، فیلم «لا لا لند» را متفق برنده احتمالی دانسته اند.

در بین کارگردانها، برنده احتمالی از نظر رولینگ استونز، بری جنکینز کارگردان فیلم «مهتاب» است. اما بر اساس پیش بینی‌ فوربز دیمین شازل، کارگردان لا لا لند برنده احتمالی است.

رایان گازلینگ، اما استون و دیمین شازل
رایان گازلینگ، اما استون و دیمین شازل

نظرات راجع به بهترین بازیگر مرد در رده موزیکال / کمدی یکسان است. اکثر منتقدان ۱۰۰ درصد شانس را به رایان گازلینگ (فیلم لا لا لند) داده اند.

اما پیش بینی های متفاوتی در مورد بهترین بازیگر مرد در رده درام وجود دارد. با این که بسیاری از منتقدان پیش بینی‌ می کنند کیسی افلک (فیلم منچستر ساحلی) برنده این جایزه شود، در برخی‌ وبسایت ها مانند رولینگ استونز، رقابت‌ها نزدیک است و یک برنده احتمالی‌ را دنزل واشنگتن (فیلم حصارها) دانسته است.

ناتالی پورتمن در نقش ژاکلین کندی
ناتالی پورتمن در نقش ژاکلین کندی

اکثر منتقدان در مورد برنده احتمالی‌ جایزه بهترین بازیگر زن در رده درام هم عقیده هستند. منتقدان به ناتالی پورتمن برای بازی در فیلم «جکی» در نقش ژاکلین کندی بیشترین شانس بردن را داده اند و در رده موزیکال/کمدی هم اِما استون (لا لا لند) را برنده احتمالی گلدن گلوب می‌بینند.

مجله رولینگ استونز به سریالهای تلویزیونی هم پرداخته و احتمال می‌دهد سریال «Game of Thrones» جایزه بهترین سریال درام را بگیرد اما در بسیاری از وبسایت‌ها پیش بینی‌ شده که قوی‌ترین رقیب در بین سریال‌ها «مردم بر ضد او جی‌ سیمسون» است که نامزد بیشترین جوائز شده است.

مراسم گلدن گلوب یکشنبه ۸ ژانویه یا ۱۸ دی ساعت ۸ شب به وقت واشنگتن، ۴:۳۰ بامداد دوشنبه به وقت تهران از شبکه ان بی‌ سی‌ پخش خواهد شد.

از توئیتر و تلگرام صدای آمریکا می توانید نتایج گلدن گلوب را دنبال کنید

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG