لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۵۲

گلدن گلوب امسال؛ آغاز درخشش پسربچگی


هفتاد و دومین مراسم گلدن گلوب یکشنبه شب در لس‌آنجلس برگزار شد.

در این مراسم، فیلم «پسر بچگی» به کارگردانی ریچارد لینک لیتر در رده فیلم‌های درام برنده جایزه بهترین فیلم شد، که البته چندان هم غیر‌قابل پیش‌بینی نبود.

«پسربچگی» داستان بزرگ شدن یک پسر بچه را در طول دوازده سال دنبال می‌کند و در واقع تولیدش دوازده سال طول کشیده است. این فیلم دو جایزه دیگر را نیز به خود اختصاص داد و ریچارد لینکلیتر جایزه بهترین کارگردان و پاتریشیا آرکت جایزه بهترین هنرپیشه زن مکمل را از آن خود کردند.

جولین مور بازیگر فیلم «هنوز آلیس» در این مراسم بهترین هنرپیشه زن در فیلم‌های درام شناخته شد. این فیلم داستان زن میانسالی است که با آلزایمر زودرس دست و پنجه نرم می‌کند و سرانجام تسلیم این بیماری می‌شود.

در بخش بهترین هنرپیشه مرد نیز ادی ردمین به خاطر بازی در فیلم «تئوری همه چیز» که به داستان زندگی استیون هاوکینگ فیزیکدان بزرگ می‌پردازد، جایزه گلدن گلوب را از آن خود کرد.

در رده موزیکال و کمدی، فیلم «گراند هتل بوداپست» برنده شد. این فیلم کمدی درباره ماجراهای دربان یک هتل بزرگ در یک کشور خیالی است.

در گلدن گلوب امسال، «لویاتان» از روسیه جایزه بهترین فیلم خارجی را گرفت و «چطور اژدهایت را تربیت کن ۲ » هم جایزه بهترین انیمیشن را به خود اختصاص داد.

در این مراسم، جرج کلونی که جایزه یک عمر دستاورد را از آن خود کرده بود، هنگام دریافت این جایزه به راهپیمایی چند میلیون نفری در پاریس و در نقاط مختلف دنیا در اعتراض به حملات تروریستی پاریس اشاره کرد و گفت که «این فقط یک تظاهرات نبود؛ حمایت از این ایده بود که ما در وحشت زندگی نخواهیم کرد.

در بخش‌هایی از مراسم یکشنبه شب، با پخش تصاویر بزرگی از شارلی ابدو، از حادثه تروریستی در این مجله نیز یاد شد.

XS
SM
MD
LG