لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

خوش بینی مدیران عامل در باره آینده اقتصاد جهانی


بازار بورس سهام نیویورک
بازار بورس سهام نیویورک

۶۵ درصد اقتصاددانان انتظار بهبود اقتصاد جهانی را در سال آینده دارند. این میزان در سال گذشته ۲۵ درصد بود.

خوش بینی فزاینده مدیران عامل شرکتها در مورد اقتصاد جهانی باعث ادغام بیشتر شرکتها خواهد شد.

روز دوشنبه، نتایج بدست آمده از یک نظر سنجی که اخیراً بر روی مدیران عامل به عمل آمده نشان می دهد که خوش بینی فزاینده آنها نسبت آینده اقتصادی جهان به خرید و ادغام بیشتر شرکت ها در ماه های آینده منجر خواهد شد.

موسسه مشاورات مالی «ارنست اند یانگ» در گزارش ششماهه پیرامون خرید و ادغام شرکتها گفت که انتظار می رود که در سال آینده بر تعداد خرید و فروش و ادغام شرکتها افزوده شود.

این شرکت با نظر سنجی از ۱۶۰۰ تن از مدیران عامل شرکتها گفت تعداد خرید و فروش و ادغام شرکتها در سال جاری احتمالاًَ ۲۵ درصد نسبت به سال گذشته بالا خواهد رفت. ارنست اند یانگ دلیل بالارفتن را خوش بینی مدیران عامل نسبت به آینده اقتصاد جهانی عنوان کرده است.

پیپ مک کراستای، مسئول خرید و فروش و ادغام شرکتهای ارنست اند یانگ دلیل افزایش را بالارفتن فزاینده اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد جهانی، بهبود شرایط اقتصادی در کشورهای غربی، و ثبات اقتصادی در کشورهای در حال رشد عمده خوانده است.

طی چند ماه گذشته از میزان تردید در مورد آینده اقتصاد جهانی به تدریج کاسته شده، و بسیاری از کشورهای اروپایی از رکود اقتصادی بیرون آمده و یا در آستانه برون رفت هستند. نگرانی از کاهش رشد اقتصادی چین تقریباً از میان رفته، و انتظار می رود که اقتصاد آمریکا، یزرگترین اقتصاد جهان، علیرغم بسته شدن ۱۶ روزه دولت، رشد قابل ملاحظه ای داشته باشد.

در نظر سنجی ارنست اند یانگ، ۶۵ درصد اقتصاددانان گفتند که انتظار می رود که اقتصاد جهانی در سال آینده بهبود یابد، در حالی که در سال گشته تنها ۲۵ درصد نسبت به آینده اقتصادی جهان خوش بین بودند.
XS
SM
MD
LG