لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۱

حمله با سلاح سرد در آلمان؛ ضارب پلیس را هم زخمی کرد


حضور پلیس در محل وقوع حمله با سلاح سرد در شهر مانهایم آلمان (۱۱ خرداد ۱۴۰۳)
حضور پلیس در محل وقوع حمله با سلاح سرد در شهر مانهایم آلمان (۱۱ خرداد ۱۴۰۳)

پلیس آلمان روز جمعه یازدهم خرداد فرد مهاجمی را که با چاقو به مراسم یک گروه راست‌گرای افراطی در شهر مانهایم در جنوب غربی این کشور حمله کرده بود با گلوله هدف قرار داد و زخمی کرد.

تصاویر رسانه‌های اجتماعی مردی ریش‌دار را نشان می‌دهد که با چاقو به مردم در میدان مرکزی شهر حمله می‌کند.

در این تصاویر به نظر می‌رسد که مهاجم با ضربات چاقو یک نفر را از ناحیه پا، و یک پلیس را از ناحیه گردن مجروح می‌کند. پس از ادامه درگیری، سرانجام مأموران پلیس به مهاجم شلیک کردند و او بر زمین افتاد.

پلیس مانهایم در بیانیه‌ای شلیک به مهاجم را تأیید کرد. هنوز از هویت یا انگیزه این فرد اطلاعی در دست نیست و پلیس جزئیات بیشتری درباره مجروحان این حادثه ارائه نکرده است.

این مراسم توسط یک گروه راست‌گرای ضد اسلامی در شهر مانهایم ترتیب داده شد و قرار بود تا مایکل اشتورزنبرگر، فعال ضد اسلام، در آن سخنرانی کند.

یکی از همکاران اشتورزنبرگر به روزنامه بیلد گفت که او از ناحیه ناحیه صورت و پا مورد اصابت چاقو قرار گرفته است. روزنامه بیلد گزارش داد که پلیس مجروح تحت یک مراقبت‌های پزشکی قرار دارد.

فرد مهاجم
فرد مهاجم

این حمله در واپسین روزهای کارزارهای انتخاباتی پارلمان اروپا رخ می‌دهد. حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان، خطر ناشی از مهاجرت از کشورهای اسلامی را یکی از محورهای اصلی کارزار انتخاباتی خود قرار داده است.

نانسی فایزر، وزیر کشور آلمان، در بیانیه‌ای گفت: «اگر تحقیقات نشان دهد که انگیزه اسلام‌گرایانه در این حمله وجود دارد، این تایید دیگری بر خطر بزرگ ناشی از خشونت اسلامگرایان است که ما نسبت به آن هشدار داده‌ایم.»

اولاف شولز، صدراعظم آلمان، در شبکه اجتماعی «ایکس» گفت که فرد مهاجم باید به شدت مجازات شود.

اشتورزنبرگر، ۵۹ ساله، که خود را یک روزنامه نگار منتقد اسلام معرفی می‌کند، عضو چندین سازمان راست‌گرای افراطی ضد اسلام است و در بسیاری از مراسمی که در آلمان به ویژه در شرق این کشور برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.

منبع: رویترز

XS
SM
MD
LG