لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۳۹

آلمان بازگرداندن مهاجران افغانستانی را که تهدید امنیتی باشند بررسی می‌کند


یک خودروی پلیس آلمان در محلی که چند نفر در حمله به چاقو زخمی شدند - آرشیو
یک خودروی پلیس آلمان در محلی که چند نفر در حمله به چاقو زخمی شدند - آرشیو

آلمان در حال بررسی اخراج آن دسته از مهاجران افغان است که برای این کشور تهدید امنیتی محسوب می‌شوند. این تصمیم روز سه‌شنبه توسط وزیر کشور آلمان و پس از کشته شدن یک افسر پلیس در حمله‌ای با چاقو اعلام شد.

این حمله که منجر به کشته شدن یک افسر پلیس شد، درخواست‌ها برای اتخاذ رویکرد سخت‌گیرانه‌تر در قبال مهاجرت در آلمان را افزایش داده است. پس از به قدرت رسیدن طالبان در سال ۲۰۲۱، آلمان اخراج مهاجران افغان و بازگرداندن آنها به افغانستان را متوقف کرد.

تصمیم به اخراج افغان‌ها بحث‌برانگیز خواهد بود، زیرا آلمان افراد را به کشورهایی که در آنها تهدید به مرگ می‌شوند، باز نمی‌گرداند. در همین حال، پلیس آلمان اعلام کرد که یکی از نامزدهای محلی حزب راست‌افراطی «آلترناتیو برای آلمان» با ضربات چاقوی یک مهاجم زخمی شده است.

به گزارش رویترز، حزب «آلترناتیو برای آلمان» اعلام کرد که هاینریخ کُخ، عضو این حزب، روز سه‌شنبه ۱۵ خرداد پس از مقابله با فردی که در حال پاره کردن پوسترهای تبلیغاتی بود، مورد حمله قرار گرفت. این دومین مورد از حمله با چاقو طی چند روز گذشته در شهر مانهایم آلمان است.

حزب «آلترناتیو برای آلمان» افزود که هاینریخ کخ در بیمارستان تحت مداوا قرار گرفته و خطر جانی او را تهدید نمی‌کند. پلیس اعلام کرد که مهاجم ۲۵ ساله به دلیل مشاهده علائم بیماری روانی به بیمارستان روانی منتقل شده است.

در جریان حمله یک پناهجوی افغانستانی به شرکت‌کنندگان در تظاهرات ضد اسلامی در روز جمعه ۱۱ خرداد، یک مامور پلیس آلمان کشته و چند نفر دیگر زخمی شدند. این حمله واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی ایران به همراه داشت و برخی کاربران «اسلام‌گرایی» را یک تهدید بزرگ دانستند.

XS
SM
MD
LG