لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۷

بلومبرگ: آنگلا مرکل و پرزیدنت ترامپ ۲۷ آوریل در واشنگتن ملاقات می‌کنند


دیدار آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - ۱۷ مارس ۲۰۱۷
دیدار آنگلا مرکل صدراعظم آلمان با دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در کاخ سفید - ۱۷ مارس ۲۰۱۷

مقالهای از پتریک داناهیو در وبسایت خبرگزاری بلومبرگ

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، قصد دارد بیست و هفتم آوریل در واشنگتن با پرزیدنت ترامپ دیدار و گفتگو کند.

روزنامه «بیلد» در آلمان روز پنج شنبه گزارش داد جزئیات دومین سفر رسمی صدر اعظم آلمان به ایالات متحده همچنان در دست تنظیم است. یک سخنگوی دولت آلمان حاضر به اظهار نظر در این باره نشد.

دیدار آنگلا مرکل و دونالد ترامپ در زمانی صورت می گیرد که معافیت وضع تعرفه های آمریکا بر فولاد و آلومینیوم اروپا در اول ماه می منقضی خواهد شد. ترامپ همچنین در دوازدهم ماه می تصمیم می گیرد آیا ایالات متحده در توافق هسته ای که آلمان و متحدانش در اتحادیه اروپا خواهان حفظ آن هستند می ماند یا آن را ترک خواهد کرد.

از زمان پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶، مشاجرات بر سر تجارت، امنیت و انرژی شاخصه رابطه آمریکا و بزرگترین اقتصاد اروپا بوده است. ائتلاف حاکم مرکل در آلمان اظهار نظر این هفته ترامپ مبنی بر این که یک خط لوله جدید گاز طبیعی «میلیاردها دلار» عاید روسیه خواهد کرد را به سخره گرفتند.

نخستین دیدار مرکل با ترامپ در ماه مارس ۲۰۱۷ کمی نامتعارف پیش رفت. اگر چه هر دو رهبر از این دیدار تمجید کردند، اما این امر باعث نشد ترامپ بلافاصله پس از آن دیدار از بودجه دفاعی آلمان و مازاد تجاری اش انتقاد نکند.

تصمیم رئیس جمهوری آمریکا به ترک پیمان تغییرات اقلیمی پاریس باعث شد مرکل در ماه می اعلام کند که رابطه قابل اتکای جا افتاده کشورها پس از جنگ جهانی دوم «تا حدودی به پایان رسیده است».

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG