لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۲

آلمان فعالیت گروه اسلامی متهم به یارگیری برای پیکارجویان اسلامگرا را ممنوع کرد


پلیس آلمان - آرشیو
پلیس آلمان - آرشیو

دولت آلمان روز سه شنبه فعالیت یک گروه اسلامی را که متهم است نوجوانان را با هدف فرستادن به عراق و سوریه و مبارزه در آنجا افراطی می کند، ممنوع اعلام کرد.

مقامات آلمان فعالیت گروه «دین حقیقی» را غیرقانونی اعلام کردند. هم زمان، پلیس آلمان به ۱۹۰ دفتر، انبار، مسجد و آپارتمان اعضا و حامیان گروه «دین حقیقی» برای جستجو هجوم برد.

گروه «دین حقیقی» که با نام «بخوان!» نیز شهرت دارد در سراسر کشور آلمان نسخه های قرآن با ترجمه آلمانی پخش می کند. به گفته مقامات آنها علاوه بر پخش نسخه آلمانی قرآن پیام نفرت را منتقل کرده اند.

وزیر کشور آلمان گفته است بیش از ۱۴۰ جوانی که برای پیوستن به پیکارجویان به عراق و سوریه رفته اند در فعالیت های گروه «دین حقیقی» در آلمان شرکت داشتند. مقامات آلمانی می گویند این گروه حدود ۵۰۰ عضو دارد.

به نوشته خبرگزاری آلمانی dpa رئیس گروه «دین حقیقی» یک فرد ۵۲ ساله فلسطینی تبار است که اکنون در مالزی است. مقامات امنیتی می گویند که حدود ۹۲۰۰ مسلمان «سلفی» در آلمان هستند که به شکل بسیار محافظه کارانه ای از اسلام عمل می کنند که می تواند خشونت آمیز نیز باشد.

به نوشته آسوشیتدپرس گمان زده می شود که حدود ۸۵۰ نفر از آلمان برای پیوستن به پیکارجویان اسلامی نظیر داعش به عراق و سوریه رفته اند.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG