لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۳

کمک خلبان آلمانی به دلایل پزشکی نباید سرکار حاضر می‌شد


سنگ یادبود و گلهایی که در محل سقوط هواپیمای آلمانی در کوههای آلپ گذاشته شده است
سنگ یادبود و گلهایی که در محل سقوط هواپیمای آلمانی در کوههای آلپ گذاشته شده است

مقامات قضایی آلمان اعلام کرده‌اند که مدارک پزشکی نشان میدهد که کمک خلبان هواپیمای سقوط کرده جرمن وینگز نباید سر کار حاضر می‌شده است.

در حالیکه بازماندگان قربانیان سقوط ایرباس هواپیمایی جرمن وینگز سوگوار از دست دادن بستگانشان هستند، به گفته دادستان آلمان گواهی پزشکی پاره شده‌ای که پلیس در منزل کمک خلبان پرواز، پیدا کرده است نشان می‌دهد که او نباید سر کار حاضر می‌شده است.

کریستف کامپا، دادستان عمومی آلمان،گفت: «مدارک پزشکی نشان می‌دهد که او بیمار بوده و تحت درمان مناسب قرار داشته. ارزیابی نشانه‌های موجود و این حقیقت که او برگه مرخصی استعلاجی‌اش را در روزهای اخیر، که شامل روز پرواز هم می‌شده است، پاره کرده روشن می کند که او بیماری‌اش را از روسا و همکاران پنهان می‌کرده است».

با این همه مقام‌های آلمانی گفته اند، در جستجوهایشان به نامه خودکشی یا شواهدی از وجود انگیزه‌های مذهبی و سیاسی در این اقدام برخورد نکرده اند.

پرواز شماره ۹۵۲۵ خطوط هوایی جرمن وینگز، روز سه شنبه با ۱۴۴ مسافر و ۶ خدمه، از بارسلون عازم دوسلدورف بود که توسط کمک خلبان آن عامدانه در منطقه کوهستانی آلپ در جنوب فرانسه، و در ۱۰۰ کیلومتری شهر نیس، ساقط شد.

مقامات فرانسه روز شنبه اعلام کردند که امدادگران در میدان عملیات جستجوی قربانیان، تنها قادر به پیدا کردن بازمانده های اجساد شدند.

سرهنگ پاتریک تورن، افسر ژاندارمری «تا امروز در این فاجعه هوایی، نشان از آسیب‌های زیاد و گسترده‌ای به دست آوردیم، که شامل قطعات بدن قربانیان و نشانه‌هایی از بافت‌های زیستی بود که به آزمایشگاه فرستادیم. اما جسد کامل هیچ کس یافت نشده است».

در پی این حادثه، شرکت لوفت هانزا، سهامدار اصلی جرمن وینگز، روز جمعه گفت مقررات خود را برای افزایش تعداد نفرات در کابین خلبان به دو نفر، تغییر خواهد داد. سازمان ایمنی هوانوردی اروپا نیز دیروز از شرکت‌های هواپیمایی خواست تا این رویه را به استاندارد تبدیل کنند.

امروز شنبه قرار است، مراسم بزرگداشتِ قربانیان این سانحه در کلیسای جامع نوتردام دو بورژ در شهر دینی یو لی بان واقع در نزدیکی محل حادثه برگزار شود.

XS
SM
MD
LG