لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۵:۱۸

آلمان خشونت و خونریزی در مصر را محکوم کرد


آلمان خونریزی در مصر را محکوم کرده و آلمان ها را از سفر به آن کشور برحذر داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنگوی آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز جمعه گفت دولتش «خشونت را که به مرگ بیش از ۶۰۰ تن در قاهره و شهرهای دیگر مصر منجر شده است، به شدت محکوم می کند.»

در حالی که اسلامگرایان به راه پیمایی های «جمعه خشم» دست زده اند، سخنگوی صدر اعظم آلمان، تمام طرف ها را به «عمل صلحجویانه وپرهیز از استفاده ازخشونت و نیز بازگشت به گفت وشنود ویک روند سیاسی فراگیر» فراخواند.

او در یک نشست خبری در برلن گفت «رهبری سیاسی و نظامی مصر همراه با رهبری اخوان المسلمین مسئولیت بزرگی بر دوش دارند. تشدید خشونت می تواند مصر را به هرج ومرج بکشاند.»

وی همچنین حملات به اماکن مذهبی، ازجمله کلیساهای قبطی ، را بسیار نگران کننده نامید.

در این میان، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در مصاحبه ای با روزنامه فرانکفورتر آلگماینه زایتونگ، گفت خشونت تحت هیچ شرایطی نیاید بعنوان راهی برای حل مشکلات سیاسی به کاررود.

وی گفت آلمان، همراه با آمریکا ودیگرقدرت های اروپایی براین عقیده است که مصر دریک روند سیاسی صلحجویانه که بروی تمام نیروهای سیاسی بازباشد، می تواند بربحران غلبه کند.

در رویدادی دیگر، سخنگوی وزارت امورخارجه آلمان ، به شهروندان آلمان توصیه کرد از سفرهای غیراساسی، از جمله توریستی، به مصر خودداری کنند.

او گفت درحال حاضردست کم 10 هزارآلمانی، که اکثرا توریست هستند، در مصر بسر می برند.

چهار شرکت بزرگ گشتگری آلمان گفتند تمام برنامه های مسافرتی به مصر را تا نیمه سپتامبرلغو می کنند.
XS
SM
MD
LG