لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۵۳

پلیس آلمان سه نفر دیگر را به اتهام توطئه برای حمله به کلیسای جامع کلن بازداشت کرد


مقام‌های آلمان می‌گویند پلیس این کشور پس از بازداشت یک اسلامگرای افراطی در پنجم دی‌ماه، روز یکشنبه ۱۰ دی‌ماه نیز سه مظنون دیگر را در توطئه اسلام‌گرایان برای حمله به کلیسای جامع کلن در شب سال نوی میلادی بازداشت کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس پلیس کلن در یک کنفرانس خبری گفت که این سه مظنون اکنون در بازداشت هستند و مشخص شده با یک مرد ۳۰ ساله تاجیک که از پنجم دی‌ماه به اتهام ارتباط با داعش در بازداشت به سر می‌برد، ارتباط داشته‌اند.

به گفته فرانک ویسبام، مظنونان بازداشت‌شده قصد داشتند با یک دستگاه خودرو به ساختمان ۸۰۰ ساله کلیسای جامع کلن در کنار رودخانه راین حمله کنند، اما روش حمله و برنامه‌ریزی آن هنوز مشخص نیست.

پلیس آلمان می‌گوید مظنونان در شهرهای غربی دویسبورگ، هرنه و نوئرونیچ بازداشت شدند و دستگاه‌های ارتباطی در بازرسی از آپارتمان‌های آنها کشف و ضبط شده است. با این حال پلیس هنوز هیچ جزئیاتی در مورد هویت یا پیشینه آنها منتشر نکرده است.

کمیسر امور داخلی اتحادیه اروپا پیشتر در چهاردهم آذر ماه هشدار داده بود که به دلیل پیامدهای جنگ بین اسرائیل و گروه «تروریستی» حماس، اروپا در دوران تعطیلات کریسمس و سال نو میلادی با «خطر بزرگ حملات تروریستی» روبه‌رو است.

XS
SM
MD
LG