لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۷

نشست تغییرات اقلیمی در آلمان پایان یافت؛ تاکید بر اجرای توافق پاریس


نشست تغییرات اقلیمی که امسال در شهر بن آلمان برگزار شد روز جمعه با سخنرانی وزیر محیط زیست آلمان به کارخود پایان داد و این مقام آلمانی قاطعانه گفت جامعه بین المللی اقدامات بیشتری را در جهت اجرایی کردن توافقنامه پاریس انجام خواهد داد.

باربارا هندریکس بر همکاری‌های بین المللی و اقدامات آتی جامعه جهانی تاکید کرد و با بیان این که در بن توافق جدیدی مانند پاریس نداشتیم، گفت این نشست، درباره گام مهم میانی در اجرای توافق پاریس بود و من مطمئنم که می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

وی درباره تلاش همه جانبه جهانی در حفاظت از محیط زیست و توافق بسیاری از کشورها در تعطیلی صنایع زغال سنگ گفت: «شبکه رو به رشدی از شهرها و مناطق وجود دارد که مسیر حفاظت از محیط زیست را رهبری می‌کنند، بنابراین چه ترامپ باشد و چه نباشد، بخش وسیعی از آمریکا، حفاظت اقلیمی را ترک نمی‌کنند.»

وزیر محیط زیست آلمان افزود «کشورهای بیشتر و بیشتری به دلایل اقتصادی و محیط زیستی، خواهان توقف تدریجی استفاده از زغال سنگ هستند ... همه برای حفاظت از محیط زیست تلاش می‌کنند، میخواهند بخشی از این تلاش باشند، و این روح توافقنامه اقلیمی پاریس است و زمینه مشترک بین شمال و جنوب و فقیر و غنی.»

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در ماه ژوئیه اعلام کرد در صورت عدم دستیابی به توافقی بهتر، از توافقنامه پاریس خارج خواهد شد. به گفته آقای ترامپ، این توافق برای ایالات متحده عادلانه نیست و موجب از دست دادن ده‌ها هزار فرصت شغلی برای آمریکایی‌ها می‌شود.

تمرکز نشست دو هفته‌ای بن، بر گفت‌وگو درباره شفافیت بیشتر، کمک مالی به کشورهای فقیر، و کاهش بیشتر انتشار گازهای گلخانه‌ای بود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG