لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۵

داعش مسئولیت حمله به فستیوال موسیقی "آنسباخ" را پذیرفت


یک مامور پلیس ویژه آلمان در مقابل محل برگزاری فستیوال موسیقی در شهر آنسباخ، پس از حمله یک پناهجوی سوری
یک مامور پلیس ویژه آلمان در مقابل محل برگزاری فستیوال موسیقی در شهر آنسباخ، پس از حمله یک پناهجوی سوری

گروه موسوم به "دولت اسلامی" یا داعش روز دوشنبه مسئولیت حمله انتحاری یکشنبه شب یک پناهجوی اهل سوریه در جنوب آلمان را به عهده گرفت.

این جوان ۲۷ ساله پس از آن که از ورود به یک فستیوال موسیقی در شهر "آنسباخ" منع شد، مواد منفجره‌ای را که در کوله پشتی همراه داشت، منفجر کرد.

در اثر این انفجار، مهاجم جان خود را از دست داد شد و دست کم ده نفر نیز زخمی شدند، که حال سه نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس اطلاعات به دست آمده از تلفن همراه مهاجم، وی پیشتر با رهبر داعش اعلام همبستگی کرده بود. وزیر امور داخلی ایالت باواریا نیز این حمله را "تروریستی" دانسته است.

به گفته مقام‌های آلمانی، تقاضای پناهندگی فرد مهاجم که هویت او هنوز فاش نشده است، دو بار رد شده بود و قرار بود از کشور اخراج شود. وی پیش از حمله، دو بار اقدام به خودکشی کرده و تحت روان درمانی قرار گرفته بود.

این حمله که در ساعات پایانی یکشنبه در شهر آنسباخ نزدیک نورنبرگ در اسلت باواریا رخ داد، سومین حمله در آلمان طی یک هفته گذشته است.

روز یکشنبه و ساعاتی پیش از حمله در آنسباخ، یک پناهجوی سوری ۲۱ ساله دیگر در شهر رویتلینگن، با قمه یک زن را به قتل رساند و دو نفر دیگر را زخمی کرد.

دو روز پیش از آن نیز، یک جوان ۱۸ ساله آلمانی ایرانی تبار در رستورانی در شهر مونیخ، اقدام به تیراندازی کرد و ۹ نفر را کشت. انگیزه مهاجم که علی دیوید سنبلی معرفی شده، سیاسی نبوده است.

یکی از سخنگویان وزارت کشور آلمان، با بیان این که حملات اخیر مشابه بکدیگر نبوده‌اند، تاکید کرد که بیشتر حملات صورت گرفته در آلمان در طول ماه‌های گذشته، توسط غیرپناهجویان انجام شده است.

XS
SM
MD
LG