لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۰

زن آلمانی عضو داعش به دلیل نگهداری یک برده زن در عراق، به زندان محکوم شد


اردوگاه ایزدی ها - عکس از آرشیو
اردوگاه ایزدی ها - عکس از آرشیو

یک زن آلمانی به دلیل نگهداری یک برده زن در عراق و سوریه، به زندان محکوم شد او متهم است که در زمان عضویت در گروه «دولت اسلامی» در هنگام اقامت در عراق، یک دختر کرد ایزدی را در خانه‌اش به بردگی کشانده بود.

این متهم که از او تنها به عنوان «نادین ک» نام برده شده است، روز چهارشنبه ۳۱ خرداد، در یک دادگاه ایالتی در غرب آلمان، به جرم نگه داشتن یک زن ایزدی به عنوان برده، مجرم شناخته شد و به ۹ سال و ۳ ماه زندان محکوم شد.

آسوشیتدپرس به نقل از یک خبرگزاری آلمانی گزارش داد که دادگاه ایالتی در شهر کوبلنتس، این زن ۳۷ ساله را به جنایت علیه بشریت، عضویت در یک سازمان تروریستی خارجی و کمک به نسل کشی محکوم کرده است.

دادگاه تشخیص داد که متهم به مدت سه سال از یک زن جوان ایزدی «در راستای منافع خود به عنوان برده خانگی» سوء استفاده کرده است. گفته می‌شود که شوهرش این زن را به خانه‌شان آورده و بارها به او تجاوز کرده، و متهم نیز امکان این تجاوز را فراهم می‌کرده است.

دادگاه گفته که متهم در سال ۱۳۹۳ به همراه همسرش به سوریه سفر کرد و به داعش پیوست. این زوج در سال ۱۳۹۵ به شهر موصل عراق نقل مکان کردند .

این زن در اسفند ۱۳۹۹ پس از بازگردانده شدن به آلمان، از اردوگاهی در شمال شرقی سوریه که اعضای داعش در آنجا نگهداری می شدند، دستگیر شد. در بهمن ماه گذشته، زن ایزدی در دادگاه شهادت داد و گفت که متهم را می‌شناسد.

در خبری دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه بر اساس فرمان اجرایی ۱۳۲۲۴، دو تن از رهبران داعش را به عنوان «تروریست‌های ویژه تعیین‌شده جهانی» تعیین می‌کند.

این دو به نام‌های ارکان احمد عباس المطوتی (معروف به ابوسرحان)، فرمانده ارشد نظامی داعش، و نواف احمد الوان الرشیدی (معروف به ابوفارس) مرتکب خشونت جنسی علیه ایزدی‌ها شده‌ و مسئول ربودن و به بردگی گرفتن زنان و دختران ایزدی بوده‌اند.

در این حال، هنوز خبری از سرنوشت بیش از ۲۷۰۰ زن و کودک – عمدتاً ایزدی – در عراق، در دست نیست.

XS
SM
MD
LG