لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۵

سه نوجوان در آلمان به ظن «عملیات تروریستی با انگیزه اسلام‌گرایانه» دستگیر شدند


آرشیو
آرشیو

پلیس ایالت نوردراین-وستفالن آلمان از بازداشت سه نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله خبر داد و گفت که آنها مظنون به طراحی عملیات تروریستی با انگیزه «اسلام‌گرایانه» هستند.

دفتر دادستان عمومی دوسلدورف روز جمعه ۲۴ فررودین اعلام کرد دادگاه در آخر هفته عید پاک حکم بازداشت آنها را صادر کرده بود.

بر اساس این گزارش، دستگیرشدگان در شهر‌های دوسلدورف، مارکیشر و زوست زندگی می‌کردند.

به نوشته روزنامه «بیلد»، گفته می‌شود که این جوانان از شبه نظامیان جهادی دولت اسلامی (گروه تروریستی داعش) تجلیل کرده‌اند و هدف آنها حمله به مسیحیان در کلیسا‌ها و افسران پلیس در‌ایستگاه‌های پلیس با چاقو و کوکتل مولوتف بوده است.

منابع امنیتی گفتند که پلیس با ردیابی یک گروه چت که این سه جوان در شبکه اجتماعی تشکیل داده بودند، متوجه این «خطر» شدند.

در آذر سال گذشته نیز پلیس آلمان دو نوجوان ۱۵ و ۱۶ ساله ساکن نوردراین-وستفالن و براندنبورگ را به «ظن تروریسم »دستگیر کرده بود.

گفته شده بود که آنها با گروه تروریستی داعش همدردی و برای حمله به یک بازار کریسمس برنامه‌ریزی می‌کردند.

در دی ماه سال گذشته هم چهار دانش‌آموزدر شهر‌ نویس در ایالت نوردراین وستفالن، قصد اجرای قوانین «سخت گیرانه شریعت اسلامی» را در مدرسه خود داشتند. تفکیک جنسیتی در کلاس‌های شنا، استفاده دختران از حجاب اسلامی و همچنین ترک زود هنگام مدرسه برای دانش‌آموزان مسلمان به قصد شرکت در نماز جمعه بخشی از طرح‌های در نظرگرفته شده این دانش‌آموزان بود.

بر اساس گزارش ها، پس از حمله به یک سالن کنسرت در نزدیکی مسکو، که داعش مسئولیت آن بر عهده گرفت، سیاستمداران با توجه به مسابقات قهرمانی فوتبال اروپا که قرار است به زودی دراین قاره برگزار شود، خواستار هوشیاری بیشتر شده اند.

XS
SM
MD
LG