لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۳۱

بنیاد گیتس وارد کارزار مقابله با زیکا شد


بیل و ملیندا گیتس
بیل و ملیندا گیتس

بیل و ملیندا گیتس زوج مالک بنیاد خیریه گیتس می گویند این نهاد در حال انجام تحقیقی گسترده در مورد بیماری زیکا و نحوه درمان آن است.

بیل گیتس موسس شرکت نرم افزار مایکرو سافت و ثروتمندترین مرد جهان است که به همراه همسرش ملیندا بیش از نیمی از ثروت هشتاد و هفت میلیارد دلاری شان را به بنیاد خیریه ای بنام "بیل و ملیندا گیتس" اختصاص داده اند.

بیل گیتس درباره کارزار اخیر این نهاد در مبارزه با زیکا می گوید: "یک راه این است که حشرات نتوانند بصورت ناقل ویروس درآیند، راه دیگر اقداماتی است که با آن ، تعداد این پشه ها را به میزان زیادی کاهش دهیم."

او گفت "همین تکنولوژی و روش ها در مقابله با بیماری مالاریا و تب دنگی نیز استفاده می کنیم. پشه ای که ناقل بیماری زیکا است، ناقل ویروس تب زرد و تب دنگی هم هست."

گیتس گفت "مهمترین چیزی که در مورد بیماری زیکا مورد تحقیق است این است که آیا آسیب پذیری زنان حامله مربوط به مدت زمان بخصوصی از دوران بارداری شان است و ما در این مورد چه می توانیم بکنیم؟"

سه هفته پیش، سازمان بهداشت جهانی شیوع بیماری زیکا را تا حد "وضعیت فوق العاده بین المللی" ارتقاء داد.

این بیماری در کمتر از یک سال به سی و دو کشور که اکثر آنها در آمریکای جنوبی و مرکزی است، گسترش یافته است.

برزیل بیش از هر کشور دیگری شاهد شیوع بیماری زیکا بوده و روز دوشنبه تیمی شامل ۱۶ پزشک و محقق آمریکایی از مرکز کنترل و پیشگیری امراض، به منظور پژوهش میدانی درباره این بیماری ویروسی به برزیل اعزام شدند.

XS
SM
MD
LG