لینکهای قابل دسترسی

چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۲۴

ماکرون: مبارزه با داعش اولویت اول فرانسه است؛ دفاع از توافق هسته ای ایران


در حالی که انتخاب ماکرون شگفتی ساز بود، در هفته های اخیر محبوبیت او کاهش چشمگیری داشته است.
در حالی که انتخاب ماکرون شگفتی ساز بود، در هفته های اخیر محبوبیت او کاهش چشمگیری داشته است.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در یک سخنرانی پیرامون سیاست خارجی آن کشور، مبارزه با آنچه آن را «تروریسم اسلامی» خواند را بزرگترین اولویت فرانسه عنوان کرد.

آقای ماکرون روز سه شنبه ۷شهریور که در جمع سفیران فرانسه در پاریس سخن می گفت، بر ضرورت تامین امنیت شهروندان فرانسوی تاکید کرد و گفت امنیت تنها از راه مبارزه با تروریسم اسلامی میسر است.

فرانسه از اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی حمله های تروریستی متعددی به خود دیده است که در آن بیش از ۲۳۰ نفر جان خود را از دست داده اند.

اشاره به توافق هسته ای ایران

رئیس جمهوری ۳۹ ساله فرانسه روز سه شنبه همچنین از توافق هسته ای ایران و قدرت های جهان دفاع کرد و گفت هیچ جایگزینی برای آن متصور نیست. این در حالی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا یکی از مخالفان سرسخت آن محسوب می شود.

امانوئل ماکرون گفت توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ ایران و قدرت های جهان زمینه روابط سازنده و مورد نیاز با ایران را فراهم آورده است.

جوانترین رئیس جمهوری فرانسه که با گذشت چهار ماه از زمامداری اش از میزان محبوبیت دلگرم کننده ای برخوردار نیست، تلاش می کند وجهه بین المللی فرانسه را که در دوره ریاست جمهوری فرانسوا اولاند سیر نزولی در پیش گرفت را تقویت کند.

امانوئل ماکرون با طرح نگرانی های حقوق بشری با ولادیمیر پوتین و انتقاد از دونالد ترامپ بخاطر انصراف از توافق آب و هوایی پاریس در دیدار با همتایان روس و آمریکایی در اولین هفته های ریاست جمهوری اش مورد تقدیر قرار گرفت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG