لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۵۳

نمایش پیش از حراج اتومبیل‌های نادر در فرانسه


یک نمونه اتومبیل «آلفا رومئو» قدیمی.
یک نمونه اتومبیل «آلفا رومئو» قدیمی.

حراجخانه آرکوریال در فرانسه از آخرین اتومبیل های لوکس قدیمی خود در انبار یک فرودگاه در شهر «اورلی» پرده برداری کرد. انتظار می رود این اتومبیل ها به قیمت هنگفتی به کلکسیونرهای پولدار فروخته شوند.

در این کلکسیون منتخب، یک آلفا رومئوی نادر مدل برلینِتا، ساخت ۱۹۳۹ هست که انتظار می رود بین ۱۶ تا ۲۲ میلیون یورو (معادل تقریباً ۱۸ تا ۲۵ میلیون دلار آمریکا) به فروش برود.

متیئو لامور، رئیس حراجخانه «آرکوریال موتورکارز»، این قیمت را استثنائی می داند: «همانطور که این ماشین ها در تاریخ اتومبیل استثنائی هستند. و این خودرو البته یکی از زیباترین خودروهایی است که قبل از جنگ ساخته شده است و قیمت استثنائی هم برای چیزی است استثنائی.»

آلفا رومئو
آلفا رومئو

این اتومبیل یکی از سریع ترین خودرو های پیش از جنگ جهانی دوم بود و کمتر از ۵۰ دستگاه از آن تولید شد که تنها پنج عدد از آنها توسط «تورینگ»، طراح ایتالیایی بدنه اتومبیل، طراحی و ساخته شدند.

آلفا رومئو
آلفا رومئو

آلفا رومئوی برلینتای ۸ سی، ۲۹۰۰ بی (8C – 2900B) یکی از دو شاهکارهای اتومبیل سازی پیش از جنگ جهانی دوم است؛ دیگری «بوگاتی آتلانیتک» است.

بوگاتی
بوگاتی

آلفا رومئویی که برای حراج آماده شده است، ۴۳ سال در دست صاحب کنونی اش بوده و هنوز پیکره بندی اصلی کارخانه و موتور اصلی اش را دارد.

از اتومبیل های نادر دیگری که در این حراج عرضه خواهد شد یک اتومبیل مسابقه ای «سِرِنیسیما اسپایدر» (Serenissima Spyder) ساخت ۱۹۶۶ است که در مسابقه ۲۴ ساعته لو مان (Le Mans) در سال ۱۹۶۶ شرکت کرده بود.

تنها مدل بازمانده از دو دستگاه اسپایدری که ساخته شده بود، پس از مسابقه در یک جعبه انبار شد و از آن به بعد دست نخورده باقی ماند.

«سِرِنیسیما اسپایدر» Serenissima Spyder ساخت ۱۹۶۶
«سِرِنیسیما اسپایدر» Serenissima Spyder ساخت ۱۹۶۶

آقای لامور گفت: «همه چیز این ماشین اصل است. از مسابقه سال ۱۹۶۶ به بعد دست نخورده مانده و حتی ترمیم هم نشده است. مسابقه را تمام کرد و همانطور باقی ماند. به خاطر همین خیلی از کلکسیونرها اینگونه زنگ زدگی ها را دوست دارند.»

این اتومبیل ۸ سیلندری توسط «آلبرتو ماسیمینو» طراحی شده و بدنه آلومینیومی آن را نیز کارگاه بدنه سازی ایتالیایی «فانتوزی» ساخته است.

موتور «سِرِنیسیما اسپایدر»(Serenissima Spyder
موتور «سِرِنیسیما اسپایدر»(Serenissima Spyder

حراجخانه اتومبیل «آرکوریال» در سال ۲۰۱۶ با فروختن یک فراری ساخت ۱۹۵۷ به قیمت ۳۲ میلیون یورو، رکورد بالاترین فروش در حراج اتومبیل را شکست.

حراج اتومبیل های نادر در هشتم فوریه ۲۰۱۹، در نمایش «رتروموبیل» پاریس، برگزار خواهد شد.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG