لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۹

حراج آویزه مروارید «ماری آنتوانت» با ۳۶ میلیون دلار فروش رکوردشکن شد


آویزه مروارید و الماس ملکه ماری آنتوانت از قرن ۱۸ میلادی - آرشیو
آویزه مروارید و الماس ملکه ماری آنتوانت از قرن ۱۸ میلادی - آرشیو

آویزه ای مزین به یک مروارید اشکی طبیعی، روز چهارشنبه در شهر ژنو سوئیس در حراجی نادر از جواهرات ماری آنتوانت ملکه سابق فرانسه، به بیش از ۳۶ میلیون دلار به فروش رفت. به گفته حراجخانه ساتبی این فروش در مزایده های مرواریدی که تا کنون انجام شده است، رکورد شکن بود.

به گزارش آسوشیتدپرس، «مروارید ملکه ماری آنتوانت» که یک آویزه مروارید الماس نشان از قرن ۱۸ میلادی است، در بین جواهراتی بود که حراجخانه ساتبی از سلسله «بوربن-پارما» در ژنو به حراج گذاشته بود.

برخی از جواهرات ماری آنتوانت از ۲۰۰ سال پیش تا به امروز در جایی دیده نشده بودند. جواهرات ماری آنتوانت، نشانگر زندگی مجلل و اسراف گرایانه خاندان سلطنتی است.

ماری آنتوانت آخرین ملکه پیش از انقلاب کبیر فرانسه است. او دختر فرانتس یکم امپراتور امپراتوری مقدس روم و ماریا ترزا فرمانروای اتریش بود و در سال ۱۷۷۰ به همسری شاهزاده لویی درآمد. چهار سال پس از آن لویی به پادشاهی فرانسه رسید و ماری آنتوانت ملکه فرانسه شد اما در اکتبر ۱۷۹۳ نه ماه بعد از همسرش، در میدان کنکورد در پاریس گردن‌زده شد.

بهای فروش این آویزه قبل از حراج بین یک میلیون تا دو میلیون دلار تخمین زده شده بود که در روز حراج به قیمت ۳۲ میلیون فرانک سوئیس معادل حدوداً ۳۲ میلیون دلار آمریکا به فروش رفت ولی با هزینه های جانبی، قیمت کل آن به بیش از ۳۶ میلیون دلار افزایش یافت.

به گفته حراجخانه ساتبی خریدار آن درخواست کرده است که ناشناس باقی بماند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG