لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

حمله انتحاری به خودرو پلیس در پاریس: غیر از مهاجم کسی آسیب ندید


ماموران پلیس فرانسه در اطراف محل وقوع حادثه در خیابان شانزه لیزه در شهر پاریس مستقر شدند - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
ماموران پلیس فرانسه در اطراف محل وقوع حادثه در خیابان شانزه لیزه در شهر پاریس مستقر شدند - ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

مردی که قبلا تحت نظر نیروهای امنیتی فرانسه بود، روز دوشنبه با یک خودروی حامل مواد منفجره به یک خودروی پلیس در خیابان شانزه‌ لیزه در شهر پاریس کوبید و منفجر شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، به هیچکدام از سرنشین‌های خودرو پلیس یا عابران پیاده آسیبی نرسیده است و مسئولان ضد تروریسم فرانسه نیز تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.

مقام‌های پلیس به آسوشیتدپرس گفته‌اند یک قبضه سلاح کمری همراه مهاجم را، که مرد ۳۱ ساله ساکن حومه پاریس بوده و بدن او در اثر انفجار به شدت سوخته است، ضبط کرده‌اند.

به گفته این مقام‌ها، که آسوشیتدپرس هویت آنها را فاش نکرده است، وی پیشتر مظنون به فعالیت های مرتبط با تروریسم بوده و نیروهای امنیتی او را تحت نظر داشتند.

بنا بر اعلام وزارت کشور فرانسه مهاجم بر اثر انفجار کشته شده است؛ اما انگیزه او برای انجام این حمله، که به نظر می رسد از پیش برنامه ریزی شده باشد، هنوز مشخص نیست.

ژرار کولوم وزیر کشور فرانسه همچنین گفت، حادثه امروز در پایتخت نشان می‌دهد تهدید تروریستی در کشور همچنان بالاست و این تمدید وضعیت اضطراری را توجیه می‌کند.

وی گفت قصد دارد در نشست هیات دولت در روز چهارشنبه، تقاضای تمدید وضعیت اضطراری کنونی را تا اول نوامبر آینده ارائه کند. وضعیت کنونی ۱۵ ژوئیه منقضی می‌شود.

این کشور اروپایی از حدود دو سال پیش تا کنون شاهد چند حمله تروریستی مرگبار بوده و وضعیت اضطراری اعلام شده توسط دولت در سال ۲۰۱۵، همچنان به قوت خود باقی است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG