لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۲۳

مهاجم فرودگاه پاریس کشته شد


حادثه روز شنبه پروازهای فرودگاه اورلی پاریس را برای مدتی مختل کرد و موجب سرگردانی موقت برخی مسافران شد.
حادثه روز شنبه پروازهای فرودگاه اورلی پاریس را برای مدتی مختل کرد و موجب سرگردانی موقت برخی مسافران شد.

مقام‌های فرانسه روز شنبه اعلام کردند فردی که قصد داشت اسلحه سربازی را در فرودگاه اورلی شهر پاریس به زور از او بگیرد، به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شد.

بنا بر اعلام وزیر دفاع فرانسه، مهاجم ابتدا سرباز را به زمین زده و سپس تلاش کرد سلاح او را بگیرد که دو مامور امنیتی دیگر فرودگاه او را هدف گلوله قرار دادند.

در این حادثه، که حدود ساعت ۸ و سی دقیقه صبح به وقت محلی در نزدیکی ترمینال جنوبی فرودگاه رخ داد، به هیچ فرد دیگری آسیب نرسیده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام‌های فرانسوی مهاجم را یک مرد ۳۹ ساله مسلمان که به نام «زید بی.» معرفی کرده که افراطی شده بود و گفته‌اند دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی فرانسه پیشتر او را تحت نظر داشتند.

وزیر کشور فرانسه نیز پیشتر گفت زید برای پلیس و دستگاه اطلاعاتی فردی شناخته شده بود و مظنون به یک مورد تیراندازی به پلیس در اوایل سال جاری بوده است. او سابقه جرایم مرتبط با سرقت و مواد مخدر نیز داشته است.

به گفته یک مقام قضایی فرانسه، پدر و برادر زید نیز پس از حادثه امروز در فرودگاه اورلی، برای بازجویی به اداره پلیس منتقل شده‌اند.

انگیزه مهاجم از اقدام امروز خود مشخص نیست و پلیس فرانسه نیز جزئیات بیشتری در این زمینه در اختیار رسانه‌ها نگذاشته است. اما تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

فرانسه از حدود دو سال پیش تاکنون شاهد چندین حمله تروریستی بوده که منجر به مرگ ۲۳۵ نفر شده است. وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی دولت، همچنان پا بر جاست.

روز پنجشنبه یک نامه حاوی مواد منفجره به دفتر صندوق بین المللی پول در پاریس ارسال شد که در اثر انفجار آن یک نفر زخمی شد و مشخص نیست چه شخص یا گروهی مسئول آن بوده است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG