لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۷

ماکرون وعده داد وضعیت اضطراری در فرانسه را لغو کند


امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در حال ورود به محل برگزاری نشست ویژه دو مجلس پارلمان و دولت در کاخ ورسای - ۱۲ تیر ۱۳۹۶
امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه در حال ورود به محل برگزاری نشست ویژه دو مجلس پارلمان و دولت در کاخ ورسای - ۱۲ تیر ۱۳۹۶

امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه گفت قصد دارد وضعیت اضطراری اعلام شده در سال ۲۰۱۵ میلادی را لغو کند، اما در عین حال تدابیر ویژه و سخت امنیتی را بطور دائم در سراسر کشور به منظور پیشگیری از هر گونه تهدید تروریستی جدید یا مقابله با آن در نظر خواهد گرفت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، وی در نشست ویژه با دو مجلس پارلمان در کاخ ورسای در تشریح اولویت‌های سیاسی، دیپلماتیک و امنیتی دولت گفت، «تلاش خواهد کرد از هر گونه حمله جدید جلوگیری کند، و بدون هیچ رحم وتأسف و ضعفی به مبارزه (با مهاجمان) خواهد پرداخت.»

جوان‌ترین رئیس جمهوری تاریخ فرانسه در عین حال در واکنش به برخی نگرانی‌ها از تدابیر ویژه جدید دولت او، که به نیروهای امنیتی و پلیس اختیارات بیشتری می‌دهند، تاکید کرد که به رغم وجود تهدیدهای تروریستی باید آزادی‌های فردی مردم بطور کامل محترم شمرده شوند.

در گزارش آسوشیتدپرس به جزئیات دلیل اتخاذ این تصمیم اشاره نشده است. به دنبال سه حمله جداگانه داعش در نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس، که منجر به کشته شدن ۱۳۰ نفر شد، دولت فرانسه اعلام وضعیت اضطراری در سراسر کشور کرد و این وضعیت تاکنون چند بار تمدید شده است.

رئیس جمهوری جدید فرانسه در بخش‌های دیگری از سخنرانی خود همچنین به مساله خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و آینده این بلوک اروپایی، نحوه برخورد با سیل مهاجرانی که به اروپا سرازیر می‌شوند، و همچنین مسائل عمده و مهم داخلی، مانند تغییر قانون کار، پرداخت.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG