لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۱۵

دو روز تا انتخابات فرانسه: نامزد مستقل میانه‌رو همچنان غالب است


 ماکرون نامزد مستقل میانه رو
ماکرون نامزد مستقل میانه رو

تنها دو روز مانده به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، همانطور که پیش بینی می شد، نامزد مستقل میانه رو در نظرسنجی ها از رقیب خود از حزب راست افراطی پیشی گرفته است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، نظرسنجی ها در فرانسه حاکی از آن است که در روزهای اخیر محبوبیت امانوئل ماکرون نامزد مستقل میانه رو، در مقابل رقیب انتخاباتی اش مارین لوپن از حزب راست افراط‌گرا افزایش یافته است.

در حالیکه تنها دو روز به برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه مانده، چهار نظرسنجی مختلف نشان داده اند که آقای ماکرون قریب به ۶۲ درصد آراء را به خود اختصاص خواهد داد.

کارشناسان انتخاباتی در فرانسه می گویند اجرای خوب آقای ماکرون در آخرین مناظره تلویزیونی با خانم لوپن در افزایش میزان محبوبیت او نقش داشته است.

انتخابات امسال فرانسه یکی از مهمترین انتخابات در دهه های اخیر در این کشور بوده است چراکه دو رقیب مرحله نهایی این رقابت ها نماینده دو ایدئولوژی کاملا متضاد در رابطه با اروپا و جایگاه فرانسه در جهان هستند.

مارین لوپن، رهبر حزب راست افراط‌گرا موسوم به «جبهه ملی» قصد دارد مرزها را ببندد و واحد ارزی یورو را کنار بگذارد.

از سوی دیگر، امانوئل ماکرون، نامزد مستقل میانه رو که سابقه ای در سمت های منتخب دولتی ندارد، حامی اروپایی متحد و اقتصادی بدون مرز است.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG