لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۴۶

در حمله موشکی روسیه به شهر زاپوریژیا در اوکراین چهار نفر کشته شدند 


ساختمان تخریب شده در اوکراین
ساختمان تخریب شده در اوکراین

فرماندار منطقه زاپوریژیا، روز دوشنبه ۱۹ تیرماه گفت: «در بمباران یک منطقه مسکونی در شهر خط مقدم اوریخیف در منطقه زاپوریژژیا اوکراین، چهار نفر کشته و یازده نفر زخمی شدند.»

به گزارش خبرگزاری رویترز، فرماندار منطقه زاپوریژیا گفت: «کشته شدگان شامل سه زن و یک مرد هستند، که همگی حدودا ۴۰ سال سن داشتند.»

او افزود: «روسیه ۳۶ حمله هدفمند به ۱۰ شهرک در منطقه زاپوریژژیا انجام داده است.»

نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا، بزرگ‌ترین نیروگاه هسته‌ای اروپا نیز در نزدیکی شهر انرهودار واقع در شمال غربی استان زاپوریژیا قرار دارد، از همان هفته‌های اولیه تهاجم نظامی روسیه به تصرف این کشور درآمد.

روسیه و اوکراین یکدیگر را به برنامه‌ریزی برای حمله به این نیروگاه که در منطقه تحت کنترل روسیه در زاپوریژیا اوکراین و در نزدیکی خط مقدم درگیری روسیه با اوکراین قرار دارد، متهم کرده‌اند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین بارها درباره تهدید جدی در این تاسیسات هشدار داده و اخیراً گفته است که نیروهای روسی روی سقف چندین رآکتور مین‌گذاری کرده‌اند.

روسیه که در فوریه ۲۰۲۲ تهاجم تمام عیار خود را به اوکراین آغاز کرد، در هفته‌های اخیر حملات هوایی علیه اوکراین را تشدید کرده و اوکراین برای بازپس گیری اراضی اشغالی ضدحمله خود را آغاز کرده است.

XS
SM
MD
LG