لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۹

روزالین کارتر، بانوی نخست پیشین آمریکا، دچار بیماری زوال عقل شده است


روزالین کارتر، بانوی نخست پیشین آمریکا

رزالین کارتر، در‌حالی‌ ۹۵ سالگی را در خانه و در کنار جیمی کارتر، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به سر می‌کند که دچار بیماری زوال عقل شده و جیمی کارتر نیز از اوایل امسال تحت مراقبت‌های آسایشگاهی خانگی قرار دارد.

به گزارش آسوشیتد‌پرس این خانواده از طریق مرکز کارتر ـ سازمان جهانی بشردوستانه‌ای که این زوج در سال ۱۹۸۲ پس از ترک کاخ سفید تاسیس کردند ـ پیام داد که: «او به زندگی شاد در خانه با همسرش ادامه می‌دهد، از زیبایی بهار در دشت‌ها و دیدار با عزیزانش لذت می‌برد.»

همچنین این خانواده در بیانیه خود یادآوری کردند که روزالین کارتر بیشتر زندگی خود را برای حمایت از افراد و خانواده‌های آسیب‌دیده از بیماری‌های روانی صرف کرده است.

در پیام خانواده کارتر آمده است: «خانم کارتر، اغلب به این نکته اشاره می‌کند که تنها چهار نوع آدم در این دنیا وجود دارد: کسانی که مراقب بوده‌اند؛ کسانی که در حال حاضر مراقب هستند، کسانی که مراقب خواهند بود و کسانی که به مراقبت نیاز دارند. «جهانشمول بودن مراقبت در خانواده ما آشکار است و ما شادی و چالش‌های این سفر زندگی را تجربه می‌کنیم.»

پیش‌تر مرکز کارتر اعلام کرده بود که جیمی کارتر هم تصمیم گرفته از ادامه درمان پزشکی چشم‌پوشی و مراقبت در خانه را انتخاب ‌کند. جیمی کارتر، سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا، در ماه فوریه پس از اقامتی کوتاه در بیمارستان تصمیم گرفت زمان باقیمانده خود را در خانه و با خانواده خود بگذراند.

XS
SM
MD
LG