لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۶

روزالین کارتر، بانوی نخست پیشین آمریکا، دچار بیماری زوال عقل شده است


روزالین کارتر، بانوی نخست پیشین آمریکا
روزالین کارتر، بانوی نخست پیشین آمریکا

رزالین کارتر، در‌حالی‌ ۹۵ سالگی را در خانه و در کنار جیمی کارتر، رئیس جمهوری پیشین آمریکا به سر می‌کند که دچار بیماری زوال عقل شده و جیمی کارتر نیز از اوایل امسال تحت مراقبت‌های آسایشگاهی خانگی قرار دارد.

به گزارش آسوشیتد‌پرس این خانواده از طریق مرکز کارتر ـ سازمان جهانی بشردوستانه‌ای که این زوج در سال ۱۹۸۲ پس از ترک کاخ سفید تاسیس کردند ـ پیام داد که: «او به زندگی شاد در خانه با همسرش ادامه می‌دهد، از زیبایی بهار در دشت‌ها و دیدار با عزیزانش لذت می‌برد.»

همچنین این خانواده در بیانیه خود یادآوری کردند که روزالین کارتر بیشتر زندگی خود را برای حمایت از افراد و خانواده‌های آسیب‌دیده از بیماری‌های روانی صرف کرده است.

در پیام خانواده کارتر آمده است: «خانم کارتر، اغلب به این نکته اشاره می‌کند که تنها چهار نوع آدم در این دنیا وجود دارد: کسانی که مراقب بوده‌اند؛ کسانی که در حال حاضر مراقب هستند، کسانی که مراقب خواهند بود و کسانی که به مراقبت نیاز دارند. «جهانشمول بودن مراقبت در خانواده ما آشکار است و ما شادی و چالش‌های این سفر زندگی را تجربه می‌کنیم.»

پیش‌تر مرکز کارتر اعلام کرده بود که جیمی کارتر هم تصمیم گرفته از ادامه درمان پزشکی چشم‌پوشی و مراقبت در خانه را انتخاب ‌کند. جیمی کارتر، سی و نهمین رئیس جمهوری آمریکا، در ماه فوریه پس از اقامتی کوتاه در بیمارستان تصمیم گرفت زمان باقیمانده خود را در خانه و با خانواده خود بگذراند.

XS
SM
MD
LG