لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

انتشار تصاویر دوربین‌های مداربسته از انتقال گروگان‌های اسرائیلی به بیمارستان شفا توسط حماس


انتقال گروگان‌های اسرائیلی به بیمارستان شفا توسط حماس در روز ۱۵ مهر
انتقال گروگان‌های اسرائیلی به بیمارستان شفا توسط حماس در روز ۱۵ مهر

ارتش اسرائیل برخی تصاویر ضبط‌شده توسط دوربین‌های مداربسته بیمارستان شفا در روز حمله تروریستی حماس به جنوب غزه را منتشر کرد.

در یکی از ویدیوهایی که ارتش اسرائیل روز یکشنبه ۲۸ آبان منتشر کرد، شماری از نیروهای گروه حماس چند نفر را، که به نظر می‌رسد گروگان‌های اسرائیلی باشند، به زور به درون بیمارستان شفا، بزرگترین بیمارستان نوار غزه، منتقل می‌کنند.

در یک ویدیوی دیگر چند نفر در حال انتقال فردی زخمی به درون یکی از اتاق‌های این بیمارستان دیده می‌شوند.

ارتش اسرائیل همچنین عکس‌هایی را نیز منتشر کرده است که در آنها خودروهای نظامی در محوطه بیمارستان و نیز حضور شبه‌نظامیان در راهروهای داخلی بیمارستان کاملا مشهود است.

در بیانیه‌ای که ارتش اسرائیل به همراه این ویدیو منتشر کرده آمده است که با توجه به اطلاعاتی موجود، گروگان‌های دیگری نیز در مقاطع زمانی مختلف در بیمارستان بوده‌اند.

در شرح این ویدئو آمده است که تروریست‌های حماس در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر یک شهروند نپالی و یک شهروند تایلندی را به بیمارستان شفا منتقل کرده‌اند. به گزارش «تایمز اسرائیل»، اسرائیل می‌گوید شبه‌نظامیان حماس یک سرباز ربوده شده اسرائیلی را در این بیمارستان کشتند

علاوه بر این، خودروهای نظامی که در جریان حمله تروریستی ۱۵ مهر از اسرائیل آورده شده بودند، در محوطه بیمارستان شفا قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است که این گزارش تصویری حاوی جزئیاتی است که می‌تواند برای بسیاری از مخاطبان دلخراش و آزاردهنده باشد.

به گفته ارتش اسرائیل این یافته‌ها ثابت می‌کند که حماس در روز حمله تروریستی به اسرائیل از بیمارستان شفا به عنوان یک «پایگاه تروریستی» استفاده کرده است.

روز یکشنبه ارتش اسرائیل همچنین ویدئویی را از تونل حفر شده توسط شبه‌نظامیان فلسطینی در زیر بیمارستان شفا منتشر کرد.

حماس ضمن اذعان به این که شبکه‌ای از صدها کیلومتر از تونل‌ها، پناهگاه‌ها، و چاه‌های دسترسی مخفی به شبکه زیرزمینی در سراسر نوار غزه دارد، وجود این تونل‌ها در زیرساخت‌های غیرنظامی مانند بیمارستان ها را رد کرده است.

ارتش اسرائیل در به‌روزرسانی عملیات در بیمارستان شفا اعلام کرد که مهندسانش تونلی در عمق ۱۰ متری را کشف کرده‌اند که به طول ۵۵ متر تا یک در ضد انفجار امتداد دارد.

حماس که مورد حمایت مالی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است، روز ۱۵ مهر با اجرای یک حمله تروریستی به مناطق جنوبی اسرائیل دست‌کم ۱۲۰۰ نفر را که عمدتا غیرنظامی بودند کشت و حدود ۲۴۰ نفر، از جمله کودکان، زنان و سالمندان را گروگان گرفت.

اسرائیل در واکنش به این اقدام با فراخوان برای نابودی حماس حملات هوایی، دریایی، و زمینی گسترده‌ای را به نوار غزه را آغاز کرد.

ایالات متحده، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن، اسرائیل، و شمار دیگری از کشورهای جهان حماس را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داده‌اند.

XS
SM
MD
LG