لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۲۱

خودداری مایکل فلین از حضور در کمیته تحقیقاتی سنا


چند رسانه عمده آمریکا خبر از این دادند که ژنرال مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی ترامپ، به احضاریه کمیته اطلاعاتی سنا جواب رد خواهد داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه مذکور در خبرگزاری آسوشیتدپرس و رسانه های خبری وال استریت جورنال، و فاکس نیوز نوشت ژنرال فلین قرار است در واکنش به احضاریه کمیته اطلاعاتی سنا با توسل به متمم پنجم قانون اساسی از حق قانونی خود برای پاسخ ندادن به سؤالات کنگره استفاده کند.

بنا به گزارش رسانه های مذکور، آقای فلین که یکی از شاهدان کلیدی در تحقیقات سنا درباره احتمال نفوذ روسیه در انتخابات آمریکا محسوب می شود، روز دوشنبه اول خرداد ماه هیأت تحقیقاتی سنا را از تصمیم خود مبنی بر خودداری از شهادت در مقابل آنها آگاه خواهد کرد.

کمیته تحقیقاتی سنا یکی از اصلی ترین کمیته های تحقیقاتی کنگره آمریکا است که در حال بررسی دخالت احتمالی روسیه در روند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال گذشته است.

این کمیته در آوریل گذشته نیز طی نامه ای از ژنرال فلین خواسته بود تا اسنادی را در اختیار آنها قرار دهد که آقای فلین از همکاری با آنها خودداری کرده است.

سازمان های اطلاعاتی سنا در ماه ژانویه گذشته اعلامیه ای منتشر کردند که مبنی بر اینکه مسکو تلاش کرده است تا انتخابات ریاست جمهوری نوامبر را به سمت پیروزی دونالد ترامپ سوق دهد.

مایکل فلین مشاور امنیت ملی دولت ترامپ بود که کمی بیش از یک ماه از تحلیف پرزیدنت ترامپ، در اواخر بهمن گذشته از سمت خود استعفا داد.

کاخ سفید اعلام کرد پرزیدنت ترامپ از او خواسته به دلیل دادن اطلاعات غلط به مایک پنس، معاون ریاست جمهوری، استعفا بدهد. او به ارتباط با روسیه متهم شده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG