لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۸

دولت ایالات متحده: سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار به زودی در آمریکا ممنوع خواهد شد


بر اساس گزارش‌های خبری جدید، سیگارهای الکترونیکی اسانس‌دار (مزه‌دار) ممکن است به زودی در ایالات متحده آمریکا ممنوع شوند.

به گزارش سایت علمی «لایو ساینس»، دولت ترامپ، روز چهارشنبه (۲۰ شهریور)، اعلام کرد که تصمیم دارد برنامه حذف سیگارهای الکترونیکی با تنباکوی مزه‌دار، مثل طعم نعنایی، از بازار آمریکا را به زودی نهایی کند.

الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، در بیانیه ای گفت: «دولت ترامپ روشن کرده است که قصد ما پاکسازی بازار از سیگارهای الکترونیکی طعم‌دار است تا وضعیت اپیدمی نگران‌کننده مصرف سیگارهای الکترونیکی را، که بر کودکان، خانواده ها، مدارس، و جامعه تأثیر منفی گذاشته است، تغییر دهیم.»

ملانیا ترامپ، بانوی اول آمریکا، نیز در توئیتی نگرانی خود را ابراز کرد. وی نوشت: «من واقعاً نگران اپیدمی فزاینده استفاده از سیگارهای الکترونیکی در بین فرزندان‌مان هستم. ما باید هرکاری که از دستمان بر می آید انجام دهیم تا عموم را از مرگ و بیماری‌های مربوط به تنباکو حفظ کنیم، و نگذاریم که سیگارهای الکترونیکی راهی برای اعتیاد به نیکوتین در بین نسل جوان شود.»

به گزارش بلومبرگ نیوز، هنگامی که این طرح جدید در هفته های آینده به اجرا در آید، سیگارهای الکترونیکی مزه‌دار تا ۳۰ روز بعد از آن از بازار برداشته خواهند شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG