لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۲

کشته‌شدن یک نفر توسط نیروهای امنیتی در فیروزآباد؛ ادعای مقامات: «تیراندازی متقابل» بود


مانور یگان‌های ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی - آرشیو
مانور یگان‌های ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی - آرشیو

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد تیم‌های پلیس آگاهی استان با همکاری عملیاتی مأموران انتظامی، یک شهروند را «پس از یک ساعت درگیری و تیراندازی متقابل» کشته‌اند.

رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی استان فارس، دوشنبه ۲۷ شهریور فرد کشته‌شده را عامل «درگیری مسلحانه و مجروح کردن سه مأمور انتظامی» معرفی کرد.

اظهارات فرمانده انتظامی استان فارس، گزارش‌های منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی در ساعات گذشته را تأیید کرد که بنا بر آن، عصر یک‌شنبه در «روستای دهبرم» در شهرستان فیروزآباد در جریان «درگیری» میان نیروهای حکومتی و مردم، فردی به سوی مأموران شلیک کرد.

حساب توییتری «مملکته» که اخبار اعتراضات را دنبال می‌کند، در پیام‌رسان «ایکس» نوشت در جریان این درگیری «یک بسیجی به اسم یاسر شجاعیان» کشته شده و «سه نفر هم زخمی» شده‌اند، اما فرمانده انتظامی استان فارس تنها زخمی شدن «سه مأمور انتظامی» را تأیید کرده است.

بنا بر این گزارش، برای مقابله با این درگیری، «نیروی کمکی از شیراز» با تجهیزاتی از جمله «هلی‌کوپتر» گسیل شده بود.

در گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از فرمانده انتظامی استان فارس شهروند کشته شده به دست نیروهای حکومتی «شرور سابقه‌دار» معرفی شده که به ادعای او «کامیون‌داران را به قتل تهدید کرده بود.»

هم‌زمان، در رسانه‌های اجتماعی ویدئویی منتشر شده که یک فرد که «قشقایی اهل فیروزآباد» معرفی شده، در حالی که اسلحه در دست دارد، می‌گوید: «از کامیونداران خواهش می‌کنم کامیونتان را بخوابانید تا زمانی که تکلیف مملکت مشخص بشود و این آخوندهای عوضی از مملکت بروند، تا این سیدعلی ضحاک را کارش را تمام کنیم.»

برای صدای آمریکا روشن نیست شهروند کشته شده مورد اشاره مقام انتظامی و فردی که در ویدئو این اظهارات را بیان می‌کند یکی هستند یا نه.

هم‌زمان با سالگرد کشته شدن مهسا امینی، در روز شنبه ۲۵ شهریور، فردین جعفری شهروند کُرد دارای معلولیت ذهنی نیز در نزدیکی آرامستان آیچی سقز هدف شلیک «تک‌تیراندازهای سپاه پاسداران» قرار گرفت.

پوریا گلباغیان، پسرعمه فردین جعفری، به صدای آمریکا گفته که سپاه خانواده او را تهدید کرده است که موضوع را رسانه‌ای نکنند، اما پدر فردین در دادسرای نظامی از سپاه شکایت کرده‌ است.

اختصاصی؛ پسرعمه فردین جعفری: پدر فردین از سپاه پاسداران شکایت کرده است
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:02:30 0:00

XS
SM
MD
LG