لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۴۹

پیش بینی رشد ۳ درصدی اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۴


جان کری در نشست اقتصادی داوس، ژانویه ۲۰۱۴
جان کری در نشست اقتصادی داوس، ژانویه ۲۰۱۴
سرمایه داران آمریکایی نسبت به اوضاع اقتصاد ۲۰۱۴ این کشور خوش بینند. نظرسنجی تازه ای که توسط انجمن ملی اقتصاد بازرگانی این کشور انجام شده نشان داده که اغلب کمپانی هایی که مورد نظرسنجی قرار گرفته اند، به اقتصاد و رشد و رونق کسب و کارشان در سال جاری امیدوارند اما هنوز چالش هایی وجود دارد که جامعه اقتصادی آمریکا را در بر گرفته است.

به اعتقاد ۷۰ درصد بازرگانان آمریکایی آینده اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۱۴ ، ۲.۵% تا ۳% بهبود خواهد یافت و برخی معتقدند که تعطیلی دولت فدرال در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ بیشترین صدمه سال گذشته را به اقتصاد آمریکا و کسب و کارهای آن وارد کرد.

تحلیلگران بازار سرمایه معتقدند که به نظر می رسد سرمایه داران آمریکایی طی سال ۲۰۱۴ علاقه بیشتری به سرمایه گذاری در عرصه های گوناگون داشته باشند، و این به سبب امیدواری بیشتر آنهاست به بهبود و رونق وضع اقتصاد آمریکا.

از سوی دیگر، مشکلی که بسیاری از صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سرمایه گذاران با آن روبه رو هستند، آن است که برای صاحبان مشاغل دشوار است که بتوانند تمام کار لازم یک پروژه را در آمریکا به انجام برسانند. از این روی است که ناگزیرند از کارگران خارجی برای این کار بهره برند و وارد کردن و مشغول به کار کردن این دست کارگران هم دشوار و زمان بر است و به سادگی و سرعت انجام نمی شود.

با این وصف، تحلیلگران اقتصادی برآنند که بیشترین میزان دشواری در کسب و کار و فعالیت اقتصادی را صاحبان مشاغل صنعت پتروشیمی دارند.
XS
SM
MD
LG