لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۱۶

گزارش‌ها از «درگیری شدید» در غزه با گسترش حملات زمینی نیروهای اسرائیلی روایت می‌کند


تصاویر غزه از مرز اسرائیل
تصاویر غزه از مرز اسرائیل

فلسطینیان در غزه از حملات شدید هوایی و توپخانه‌ای در اوایل روز دوشنبه، همزمان با پیش‌روی نیروهای اسرائیلی با پشتیبانی تانک‌ها به داخل غزه خبر دادند. این گزارش‌ها در حالی منتشر شده است که درخواست‌های بین‌المللی برای محافظت از غیرنظامیان افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی صدای آمریکا به اسرائیل، ارتش اسرائیل اعلام کرد که طی چند روز گذشته بیش از ۶۰۰ هدف شبه‌نظامیان را در نوار غزه در ادامه عملیات زمینی‌اش مورد هدف قرار داده است. این در حالی است که گزارش خبرگزاری‌ها تاکید می‌کند که غیرنظامیان فلسطینی در غزه به شدت به سوخت، غذا و آب سالم نیاز دارند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفت: «نیروهای ارتش اسرائیل ده‌ها تروریست را که در ساختمان‌ها و تونل‌ها سنگر گرفته بودند و تلاش کردند به سربازان حمله کنند، کشتند.»

خبرگزاری رویترز به نقل از رسانه‌های فلسطینی اعلام کرد که حملات هوایی اسرائیل مناطقی در نزدیکی بیمارستان‌های الشفا و القدس غزه را مورد هدف قرار داده است و شبه نظامیان فلسطینی با نیروهای اسرائیلی در منطقه مرزی در شرق شهر خان یونس در جنوب درگیر شدند.

مقامات پزشکی در غزه اعلام کردند که در جریان حمله زمینی نیروهای ارتش اسرائیل از چندین جهت به داخل منطقه ساحلی، دستکم ۲۰ فلسطینی کشته و ده‌ها نفر زخمی شدند. صدای آمریکا قادر نیست این ادعا را به طور مستقل تایید کند.

اسرائیل تصاویری از تانک‌های جنگی در ساحل غربی این منطقه منتشر کرد که نشان از تلاش بالقوه برای محاصره شهر اصلی غزه دو روز پس از دستور دولت اسرائیل برای حمله زمینی گسترده است. برخی از تصاویر منتشر شده در فضای مجازی نیز سربازان اسرائیلی را نشان می‌دهد که پرچم اسرائیل را در عمق غزه به اهتزاز در می‌آورند. تا لحظه تنظیم این گزارش، صدای آمریکا قادر نبود این تصاویر را به طور مستقل تایید کند.

XS
SM
MD
LG