لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۷

دادگاهی در هلند مردی را که پدر صدها فرزند است از اهدای اسپرم بیشتر منع کرد


 اسپرم منجمد در یک ظرف سرد شده با آزوت در آزمایشگاهی در پاریس
اسپرم منجمد در یک ظرف سرد شده با آزوت در آزمایشگاهی در پاریس

دادگاهی در هلند جمعه مردی را که به گفته قاضی‌ پدر پانصد تا ششصد کودک در جهان است، از اهدای اسپرم منع کرد.

در حکم دادگاه آمده است که این مرد هلندی ۴۱ ساله که روزنامه محلی او را با نام جاناتان مایجر معرفی کرده است، از اهدای منی بیشتر به کلینیک‌ها منع شده است. این فرد ممکن است به ازای هر تخلف ۱۱۰ هزار دلار جریمه شود.

دادگاه همچنین به جاناتان مایجر دستور داد تا به کلینیک‌های خارج از هلند نامه بنویسد و از آنها بخواهد تا اسپرم‌های او را که در انبار دارند، دور بریزند، به جز دوزهای که برای والدینی که قبلا از او بچه داشتند، در نظر گرفته شده است.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که یک پرونده مدنی توسط بنیادی به نمایندگی از منافع کودکان و والدین هلندی که از اسپرم‌های این فرد استفاده کردند، آغاز شد.

آنها استدلال کردند که اهدای مکرر اسپرم توسط جاناتان مایجر، حق زندگی خصوصی فرزندانی را که از این طریق متولد شدند، نقض می‌کند و آنها به دلیل نگرانی از احتمال رابطه جنسی تصادفی با فردی که نسبت خونی با آنها دارد، قادر به برقراری روابط عاشقانه نیستند.

اهدای مکرر اسپرم توسط این فرد در سال ۲۰۱۷ آشکار شد و او را از اهدای اسپرم به کلینیک‌های هلند، جایی که او بیش از یکصد فرزند داشت، منع کردند.

با این حال جاناتان مایجر به اهدای اسپرم به کلینیک‌های خارج از هلند ادامه دارد و در سطح بین‌المللی فعال بود. او در برخی از موارد از نام جعلی برای ارتباط با والدینی که به دنبال اسپرم بودند نیز استفاده می‌کرد.

XS
SM
MD
LG