لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۴۲

فاطمه سپهری پس از احضار به زندان: هر اتفاقی برایم بیفتد علی خامنه‌ای باید پاسخگو باشد


فاطمه سپهری در بستر بیماری
فاطمه سپهری در بستر بیماری

برادر فاطمه سپهری با انتشار یک فایل صوتی از خواهر خود از بازداشت این فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی و انتقال مجدد او به زندان وکیل‌آباد مشهد خبر داد.

فاطمه سپهری در این فایل صوتی با اعلام این که ۵:۱۰ بعدازظهر پنج‌شنبه ۲۷ مهر است، می‌گوید: «الآن مأموران جمهوری اسلامی آمده‌اند دنبالم و دم در ایستاده‌اند و دارم لباس می‌پوشم که بروم. همه را به خدایی که می‌خواهم ایران را نجات دهد می‌سپارم. امیدوارم به‌زودی ایران را آزاد ببینیم. خدانگهدار.»

فاطمه سپهری ساعاتی پیش از این فایل صوتی هم در پیامی ویدئویی گفته بود در حالی که ۲۴ ساعت نشده به خانه رسیده، از دادگاه انقلاب تماس گرفته و گفته‌اند یک هفته مرخصی او تمام شده و باید خود را به زندان معرفی کند. او تأکید می‌کند هر اتفاقی برایش بیفتد، «شخص علی خامنه‌ای و عمالش» باید پاسخگو باشند.

فاطمه سپهری، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی که پس از دچار شدن به عارضه قلبی در زندان وکیل‌آباد مشهد، در بیمارستان قائم بستری و عمل قلب باز شد، روز پنج‌شنبه ۲۷ مهر در پیامی ویدئویی گفت در حالی که ۲۴ ساعت نشده به خانه رسیده است، قاضی شعبه ۲۱ دادگاه انقلاب صبح زود به پسرش زنگ زده و گفته مرخصی او تمام شده و باید به زندان برگردد.

فاطمه سپهری از پایان مرخصی و احضار مجدد به زندان مشهد خبر داد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

این زندانی سیاسی شرح می‌دهد: «روز پنج مهر که اعزام شدم به بیمارستان برای عمل قلب باز روز بعدش که داشتند مرا می‌بردند اتاق عمل دو تا از برادران مرا بازداشت کردند عمال جمهوری اسلامی. از لحظه‌ای که به هوش آمدم تا الآن، هر آنچه که برای قلب بازم رنج بردم برای دستگیری برادرانم هم رنج بردم.»

او با بیان این که «روز نهم بعد از عمل مرا به زندان برگرداند»، در شرح وضعیت زندان توضیح می‌دهد: «فضای زندان خیلی آلوده و بد است و دو پنجره‌ای هم که یک ذره هوا می‌آمد آنها را بسته‌اند. آن یک هفته خیلی سخت بود و مبتلا به آنفلوانزا شدم. مریضم. حالم بد است.»

این زندانی سیاسی در حالی که به زندان فراخوانده شده، روند روزهای گذشته را بدین شکل شرح می‌دهد: «مرا بیست و دوم برگرداندند بیمارستان، بیست و سوم مأمور زندان خانلو یک صورت جلسه‌ای کرد و رفت؛ من را گذاشتند. تا دیروز ۲۶ مهر من در بیمارستان بودم و شعبه ۲۱ به پسرم گفته بود این را همین امروز به پزشکی قانونی ببرید. ساعت ۱۱:۳۰ برده‌اند و ساعت ۲ به خانه رسیدم. از دیروز تا الآن که ۲۴ ساعت نشده، صبح زود پسرم گفت به من زنگ زدند که امروز باید خودش را به زندان معرفی کند.»

به گفته فاطمه سپهری، «کسی که عمل قلب باز شده، داروهایش را باید لحظه به لحظه بخورد» و «غذا و فضای درستی» داشته باشد، در حالی که او اکنون «سرگیجه و حالت تهوع و درد بسیار» رنج می‌برد.

این زندانی سیاسی تأکید می‌کند: «من امروز به دستور شعبه ۲۱ باید برگردم زندان. من نمی‌روم خودم. چون یک هفته برای چنین عملی واقعا توهین به خود جمهوری اسلامی است.

او می‌گوید در حالی که دو پزشکش برای او درخواست توقف سه ماهه اجرای حکم داده‌اند اما «من ۲۴ ساعت نیست خانه رسیده‌ام می گویند برگرد.»

فاطمه سپهری تأکید می‌کند: «من الآن وسایلم را آماده می‌کنم، اگر جمهوری اسلامی می‌خواهد من را به زندان برگرداند، بیاید ببرد! ولی بدانید که هر اتفاقی برای من بیافتد شخص خود علی خامنه‌ای و عمال تحت امرش باید پاسخ بدهند.»

فاطمه سپهری از پایان مرخصی و احضار مجدد به زندان مشهد خبر داد
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

این فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی شامگاه سه‌شنبه در پیامی ویدئویی از بیمارستان با اعلام خبر ابتلا به آنفلوانزا، گفته بود در حالی که می‌خواهد با رضایت خود به خانه برود، مسئولان بیمارستان می‌گویند: «مقامات جمهوری اسلامی دستور داده‌اند نگذاریم بروی.»

این فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی تأکید کرده بود که «این‌ها می‌خواهند مرا بکشند» و «قصد جان مرا کرده‌اند.»

روز دوشنبه نیز در نخستین پیام ویدئویی پس از بازداشت، با بیان این که علی خامنه‌ای پول مردم ایران را خرج گلوله برای حماس کرده، حمله این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی به اسرائیل را محکوم کرد و گفت «ملت ایران در کنار ملت اسرائیل» ایستاده است.

فاطمه سپهری در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد.

دو برادر او، حسین و محمدحسین سپهری هم‌زمان با بالا گرفتن مشکلات قلبی فاطمه سپهری در زندان و در اعتراض به عدم اعزام او به بیمارستان، بازداشت شدند.

XS
SM
MD
LG