لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۱۱

فاطمه سپهری پس از تشنج در بیمارستان به خانه انتقال یافت


فاطمه سپهری، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی
فاطمه سپهری، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی

وکیل مدافع فاطمه سپهری از انتقال این فعال سیاسی به خانه در پی تشنج در بیمارستان، خبر داد.

خسرو علی‌کردی، وکیل مدافع فاطمه سپهری، روز چهارشنبه ۲۶ مهر در توییتی نوشت که فاطمه سپهری «ظهر امروز از بیمارستان ترخیص و به منزل منتقل شد.»

این وکیل دادگستری ساعتی پیش از تشنج موکلش در بیمارستان خبر داده و با تأکید بر این که «جان فاطمه سپهری در خطر است»، نوشته بود: «دیشب ساعت ۲۳ بانو فاطمه سپهری در بخش قلب بیمارستان قائم مشهد دچار تشنج گردیده است.»

او همچنین تأکید کرده بود که «طبق گفته پرستاران بیمارستان، ضرورت و فوریت دارد یک متخصص مغز و اعصاب» فاطمه سپهری را معاینه کند.


فاطمه سپهری شامگاه سه‌شنبه در پیامی ویدئویی از بیمارستان با اعلام خبر ابتلا به آنفلوانزا، گفته بود در حالی که می‌خواهد با رضایت خود به خانه برود، مسئولان بیمارستان می‌گویند: «مقامات جمهوری اسلامی دستور داده‌اند نگذاریم بروی.»

این فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی تأکید کرده بود که «این‌ها می‌خواهند مرا بکشند» و «قصد جان مرا کرده‌اند.»

فاطمه سپهری روز دوشنبه نیز در نخستین پیام ویدئویی پس از بازداشت، با بیان این که علی خامنه‌ای پول مردم ایران را خرج گلوله برای حماس کرده، حمله این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی به اسرائیل را محکوم کرد و گفت «ملت ایران در کنار ملت اسرائیل» ایستاده است.

این امضاکننده «بیانیه ۱۴» برای گذار از جمهوری اسلامی و استعفای علی خامنه‌ای، پنجم مهر در حالی که در زندان وکیل‌آباد مشهد به سر می‌برد، دچار عارضه قلبی شد و ساعاتی بعد به اورژانس بیمارستان قائم مشهد انتقال یافت.

مقامات قضایی چند روز پس از جراحی قلب باز در حالی که فاطمه سپهری «در بخش مراقبت‌های ویژه با محدودیت‌های شدید برای ملاقات بستری بود»، شنبه ۱۵ مهر او را از بیمارستان به زندان منتقل کردند.

اصغر سپهری برادر او در شرح وضعیتش در زندان به صدای آمریکا گفته بود که خواهرش «اصلا نمی‌توانست از روی تخت تکان بخورد و منتقل کردن او به زندان عملا مثل این می‌ماند که قصد جان ایشان را کرده‌اند و در زندان اصلا شرایط مناسب برای کسی که عمل قلب باز کرده وجود ندارد، چون از لحاظ بهداشت، دارو، تغذیه و شرایط روانی در شرایط مناسبی» قرار ندارد.

فاطمه سپهری در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال در حالی که بیمار بود، در زندان به سر برد.

دو برادر او، حسین و محمدحسین سپهری هم‌زمان با بالا گرفتن مشکلات قلبی فاطمه سپهری در زندان و در اعتراض به عدم اعزام او به بیمارستان، بازداشت شدند و همچنان در زندان به سر می‌برند.

XS
SM
MD
LG