لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۵

اعتراض فاطمه سپهری به جلوگیری «عمال خامنه‌ای» از ترخیص او از بیمارستان: می‌خواهند مرا بکشند


فاطمه سپهری در بیمارستان
فاطمه سپهری در بیمارستان

فاطمه سپهری در پیامی ویدئویی از بیمارستان با اعلام خبر ابتلا به آنفلوانزا، گفت در حالی که می‌خواهد با رضایت خود به خانه برود، مسئولان بیمارستان می‌گویند «مقامات جمهوری اسلامی دستور داده‌اند نگذاریم بروی.»

فاطمه سپهری، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی که از زندان وکیل‌آباد مشهد به دلیل نیاز به گذراندن دوره نقاهت پس از عمل به بیمارستان منتقل شده، در این پیام که سه‌شنبه در حساب «ایکس» برادرش اصغر سپهری منتشر شده می‌گوید: «امروز ۲۵ مهر است. روزی که مرا به بیمارستان آوردند، تست کرونا و آنفلوانزا گرفتند و امروز گفتند آنفلوانزا داری، کرونا منفی است.»

او تأکید می‌کند: «صبح گفتم بگذارید من با رضایت خودم به خانه بروم. گفتند پسرت را بگو بیاید امضا کند بروی. از ۱۰:۲۰ دقیقه [صبح] تا الآن که ساعت هفت و خرده‌ای [شب] است، تمام پرسنل بیمارستان می‌گویند از مقامات جمهوری اسلامی دستور داده‌اند که نگذاریم بروی.»

فاطمه سپهری می‌افزاید: «من الآن بلند می‌شوم می‌روم. اگر نگذارند، هر داد و بیدادی باشد می‌کنم. این‌ها می‌خواهند مرا بکشند. این‌ها قصد جان مرا کرده‌اند.»

او همچنین اضافه می‌کند: «هر بیماری حق دارد رضایت بدهد و از بیمارستان برود. خودم، پسرم رضایت دادیم ولی الآن آمده‌اند می‌گویند عمال خامنه‌ای گفته‌اند حق ندارد برود. هدف چیست و برنامه چیست خدا می‌داند.»

فاطمه سپهری روز دوشنبه در نخستین پیام ویدئویی پس از بازداشت، با بیان این که علی خامنه‌ای پول مردم ایران را خرج گلوله برای حماس کرده، حمله این گروه شبه‌نظامی تحت حمایت جمهوری اسلامی به اسرائیل را محکوم کرد و گفت «ملت ایران در کنار ملت اسرائیل» ایستاده است.

فاطمه سپهری در فاصله کوتاهی از کشته شدن مهسا امینی و آغاز اعتراضات سراسری در ایران بازداشت شد و بیش از یک سال است در زندان به سر می‌برد.

دو برادر او، حسین و محمدحسین سپهری هم‌زمان با بالا گرفتن مشکلات قلبی فاطمه سپهری در زندان و در اعتراض به عدم اعزام او به بیمارستان، بازداشت شدند.

XS
SM
MD
LG