لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۵۰

پیام فاطمه سپهری در سالگرد مهسا: پرونده «جنایات این فرقه تبهکار» سنگین‌تر شده است


فاطمه سپهری، زندانی سیاسی در ایران
فاطمه سپهری، زندانی سیاسی در ایران

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی در ایران، در پیامی که به مناسبت سالگرد کشته شدن مهسا امینی از طریق برادرش فرستاده، خواهان ازسرگیری اعتراضات مردمی شده است.

محمدحسین سپهری، زندانی سیاسی پیشین که روز سه‌شنبه ۲۱ شهریور با خواهرش فاطمه سپهری ملاقات کرده است، با اشاره به «محدودیت‌هایی» که برای او در زندان وکیل‌آباد مشهد وجود دارد، در گزارشی ویدئویی، متن پیام این زندانی سیاسی محبوس در زندان وکیل‌آباد مشهد را خواند.

فاطمه سپهری در این پیام که برادرش آن را می‌خواند، گفته است: «ملت بیدار ایران یک سال است که داغدار قتل ناجوانمردانه دختر ایران مهسا امینی هستیم و در این مدت زجر بسیار کشیده‌ایم و پرونده جنایات این فرقه تبهکار سنگین‌تر و سنگین‌تر شده است.»

سپهری که از امضاکنندگان «بیانیه ۱۴» برای گذار از جمهوری اسلامی است، مانند بسیاری از چهره‌های اپوزیسیون خواستار از سرگیری اعتراضات مردمی علیه جمهوری اسلامی و به گفته او «برای بستن پرونده جنایات این جماعت» شده است.

پیش از این شهبانو فرح پهلوی با انتشار پیامی به مناسبت سالروز کشته شدن مهسا (ژینا) امینی در بازداشت گشت ارشاد و «دیگر جان‌باختگان راه آزادی» خواستار اتحاد «برای زنده نگه داشتن شعله انقلاب زن زندگی آزادی» شده است.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده، نیز پیشتر در پاسخ به پرسش خبرنگار بخش فارسی صدای آمریکا گفته که جمهوری اسلامی از اعتراضات اخیر عبرت نگرفته است.

پیش از آن نیز جان کربی، هماهنگ‌کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید، گفته بود: «پس از کشته شدن مهسا امینی و اعتراضات مردمی؛ مردم ایران حالا باید بتوانند برای خودشان تصمیم بگیرند و زنان پوشش خودشان را انتخاب کنند.»

XS
SM
MD
LG