لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۷

پیام فاطمه سپهری از زندان وکیل‌آباد: در «سیرک انتصابات» شرکت نمی‌کنیم


فاطمه سپهری
فاطمه سپهری

فاطمه سپهری، زندانی سیاسی مخالف جمهوری اسلامی، چهارشنبه ششم تیر در پیامی از زندان وکیل‌آباد مشهد خطاب به مقامات جمهوری اسلامی گفت، «ما در سیرک انتصابات شما شرکت نخواهیم کرد» و «به‌زودی نقطه پایان استیلایتان» را رقم می‌زنیم.

در پیام فاطمه سپهری که در حساب ایکس برادرش اصغر سپهری منتشر شده، او به مقامات جمهوری اسلامی گفت: «شما دروغگوترین انسان‌های اعصار تاریخ هستید. به شما اعتماد نداریم. شما دزدترین و اختلاس‌گرترین افراد جامعه هستید. با شما همراهی نخواهیم کرد.»

او همچنین مقامات جمهوری اسلامی را «بی‌رحم‌ترین حاکمان سده‌های تاریخ» نامید و خطاب به نامزدهای حکومتی برای تصدی عنوان «ریاست جمهوری» افزود: «بار گناه شما را به دوش نمی‌کشیم. شما بی‌کفایت‌ترین مدیران هر کشوری هستید. مسئولیتی را به شما محول نخواهیم کرد.»

فاطمه سپهری همچنین در این پیام خطاب به مقامات جمهوری اسلامی تأکید کرد: «ما به‌زودی نقطه پایان استیلایتان را رقم خواهیم زد.»

هم‌زمان با تحریم گسترده روند رأی‌گیری برای جانشینی ابراهیم رئیسی که مخالفان آن را «سیرک و نمایش انتخابات» می‌نامند، تلاش عوامل حکومتی از دو جبهه اصلاح‌طلب و اصولگرا برای کشاندن مردم به پای صندوق‌های رأی تعیین جانشین رئیسی ادامه دارد و علی خامنه‌ای تأکید کرده که «مشارکت بالا» موجب «سرافرازی جمهوری اسلامی» است.

سر دادن شعار «یا حسین میرحسین» در تجمع هواداران پزشکیان
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:00:32 0:00

پیش از این، محبوبه رضایی، گلرخ ابراهیمی ایرایی، و نرگس محمدی نیز در بیانیه‌هایی جداگانه از مردم خواسته‌اند که در «انتخابات نمایشی و فرمایشی» جمهوری اسلامی شرکت نکنند.

یک نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، ایسپا، نشانگر بی‌توجهی مردم به انتخابات پیش روی جمهوری اسلامی است.

بنا بر اعلام این مرکز افکارسنجی حکومتی، فقط هفت درصد از مردم اخبار انتخابات را به طور جدی دنبال می‌کنند و حدود ۳۶ درصد مردم اصلا اخبار مربوط به انتخابات ریاست جمهوری اسلامی را «اصلا دنبال نمی‌کنند.»

XS
SM
MD
LG