لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۳

آخرین وضعیت فاطمه و محمدحسین سپهری؛ اداره اطلاعات مشهد علیه این دو زندانی سیاسی کارشکنی می‌کند


فاطمه سپهری و محمدحسین سپهری
فاطمه سپهری و محمدحسین سپهری

یک عضو خانواده فاطمه سپهری و محمدحسین سپهری در آخرین گزارش از وضعیت آنها، از تداوم فشارهای مقامات و کارشکنی اداره اطلاعات مشهد علیه این دو زندانی سیاسی خبر داد.

اصغر سپهری، برادر این دو زندانی سیاسی، روز چهارشنبه ۲۰ دی، در شبکه اجتماعی «ایکس» اعلام کرد با وجود گذشت دو ماه از دستور پزشک جراح، اداره اطلاعات مشهد همچنان از فرستادن فاطمه سپهری به فیزیوتراپی جلوگیری می‌کند.

به گفته او، خانم سپهری «قادر به تکان دادن انگشتان دست چپ خود» نیست.

اصغر سپهری همچنین اعلام کرد که با وجود سپردن وثیقه، اداره اطلاعات مشهد از آزادی محمدحسین سپهری تا زمان برگزاری دادگاه خودداری می‌کند و «بیش از سه ماه» است که این زندانی سیاسی را «بلاتکلیف در زندان نگه می‌دارد.»

پیشتر، خسرو علی‌کردی، وکیل فاطمه سپهری، در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه درباره در خطر بودن جان موکلش در زندان هشدار داده و خواستار «آزادی درمانی» او شده بود.

به گفته آقای علی‌کردی، با وجود «مشکلات متعدد روانی و جسمانی» از جمله عمل جراحی قلب باز، سه بار جراحی دست چپ، بیماری حاد چشم، و افسردگی فاطمه سپهری در زندان، تلاش‌های این وکیل دادگستری برای توقف اجرای حکم زندان «بدون نتیجه» مانده است.

همچنین، سازمان حقوق بشر ایران ضمن ابراز نگرانی از نداشتن امکان دسترسی زندانیان سیاسی به خدمات درمانی، خواستار آزادی فوری حانم سپهری برای انجام مراحل درمانی در خارج از زندان شده بود.

محمود امیری مقدم، مدیر این سازمان، حبس خانم سپهری به دلیل ابراز عقیده را غیر‌قانونی خوانده و «محروم کردن عامدانه» اواز خدمات درمانی مناسب را مصداق شکنجه و موجب به‌خطرافتادن جان او دانسته بود.

پیش از این، مادر و برادر فاطمه و محمدحسین سپهری، تأکید کرده‌اند که مسئولیت سلامتی آنها بر عهده علی خامنه‌ای است.

XS
SM
MD
LG