لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۲۷

عیدی فرشید امین به بچه های بی سرپرست ایران


عیدی فرشید امین به بچه های بی سرپرست ایران

فرشید امین، خواننده، ترانه سرا و نوازنده ساکن لس آنجلس که با ترانه هایی چون «نسترن» و «دیدی گفتم» در مدتی کوتاه هواداران بسیاری در سراسر دنیا درمیان دوستداران موسیقی پاپ ایرانی پیدا کرد، کلیه عواید فروش یکی دیگر از ترانه های محبوب خود به نام «حیف» را به سازمان های خیریه داخل ایران جهت تهیه هدایایی برای کودکان بی سرپرست در ایام نوروز اختصاص داد.

فرشید امین که پیش از نقل مکان به آمریکا و اقامت در لس آنجلس، در لندن زندگی می کرده و همسری آمریکایی دارد، یکی از معدود هنرمندان موسیقی پاپ ایرانی است که به خاطر تسلطش بر زبان انگلیسی برنامه هایی را هم به مناسبت های مختلف برای جوامع غیرایرانی اجرا کرده است.

فرشید در ضیافت پیروزی باراک اوباما که توسط حزب دموکرات در کالیفرنیای جنوبی برگزار می شد در کنار شخصیت های معروفی چون «تونی بنت» خواننده جاز آمریکا، جیمی فاکس، بازیگر برنده اسکار، خالد حسینی، نویسنده افغانی تبار کتاب و فیلم پرفروش «بادبادک باز» و لورتا سنچز عضو کنگره آمریکا، به اجرای برنامه پرداخت و ترانه «صلح و پیروزی» خود را به زبان انگلیسی در مقابل هزاران تن از شرکت کنندگان در این مراسم اجرا کرد.

فرشید امین که اولین هنرمند ایرانی است که تا این تاریخ در مراسم پیروزی حزبی در آمریکا برنامه اجرا کرده است، به مسائل و سیاست های مطرح روز اهمیت می دهد و در طول دو سال گذشته چند آهنگ از جمله ترانه «با من دعا کن» را درباره شرایط ناهمگون سربازان در جنگ عراق و درخواست تغییر این شرایط و ایجاد صلح و دوستی و پایان این گونه جنگ ها ساخته و اجرا کرده است.

فرشید امین علاوه بر مسائل سیاسی که در بخشی از کارهایش منعکس شده است، همواره در انجام امور خیریه پیش قدم بوده وبا سازمان های مختلف نیکوکاری چه در خارج و چه در داخل ایران همکاری های مستمری داشته است. او سال گذشته چند روزی پیش از عید نوروز ترانه ای را به نام «حیف» سروده، ضبط و منتشر کرد که در آن از ایران به عنوان میراثی یاد شده است که ترانه سرا از ملت می خواهد که حافظ و نگهدارنده آن باشند.

این ترانه که در ایام نوروز سال گذشته از طریق دانلود اینترنتی برای فروش در دسترس ایرانیان در سراسر جهان قرار گرفت در مدت کوتاهی به یکی از پرفروش ترین ترانه های فرشید امین تبدیل شد. اما این بار این خواننده کلیه عواید جمع شده از فروش این تک آهنگ را به چند سازمان خیریه در داخل ایران که از کودکان بی سرپرست نگهداری می کنند اهدا کرد.

یک سال پس از شروع این امر خیر، مبلغ ده هزار دلار جمع شده به چند سازمان مختلف نیکوکاری در تهران و شهرستان ها ارسال شد و دو تن از آشنایان فرشید امین در داخل کشور کار نظارت بر خرید لوازم مورد نیازی چون تختخواب، یخچال، چرخ خیاطی ، کامپیوترو غیره... را برعهده گرفتند.

هفته گذشته یکی از این سازمان های خیریه که به درخواست خود آن ها نامشان در این مقاله برده نخواهد شد با فرستادن یک رسید بانکی و پیام ها، عکس ها، نامه ها و نقاشی های پر مهر این کودکان و نوجوانان بی سرپرست از فرشید تشکر کردند.

یکی از این نقاشی های ارسالی بچه ها، رنگین کمانی را نشان می دهد که داخل آن پر از گل و شکوفه است و در کنار آن نوشته شده: «تقدیم به عمو فرشید».

فرشید امین که این ارمغان های رسیده از داخل کشور را بهترین هدیه نوروزی که تا به حال دریافت کرده است می خواند به صدای آمریکا می گوید: «باور کنید وقتی می بینم یک دختر نوجوان و بی سرپرست حتی یک رختخواب مناسب برای خوابیدن ندارد و مجبور است در سرمای زمستان روی زمین لخت بخوابد خودم را مسئوول می دانم.»

اما این خواننده امروز خوشحال است که ثمره انجام یک کار مثبت را به چشم خود می بیند و می گوید: «افتخار می کنم که هموطنان با استقبال از کار من و با خریدن دانلودهای ترانه ای که من ساخته ام به یاری این بچه ها آمده اند.»

XS
SM
MD
LG