لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۵۷

فیسبوک و دسترسی میلیاردها نفر به اینترنت


مارک زاکربرگ، مدیر شبکه اجتماعی فیس بوک از راه اندازی پروژه ای خبر داده است که بر اساس آن میلیاردها نفر در سراسر جهان به اینترنت دسترسی پیدا خواهند کرد.

فیس بوک قصد دارد از طریق همکاری اینترنتی با بزرگترین شرکت های فن آوری تلفن همراه جهان همچون سامسونگ و نوکیا به بیش از ٧ میلیارد نفر از مردم سراسر جهان خدمات اینترنتی ارائه دهد.

فیس بوک با راه انداری این پروژه قصد دارد تا تلفن های همراه ارزان قیمت تر و ابزاری تولید کند که میزان داده های مورد نیاز برای دسترسی به برنامه های اینترنتی روی تلفن همراه را کاهش خواهد داد.

فیس بوک که بزرگترین شبکه اجتماعی اینترنتی جهان است قصد دارد با شرکت های عظیم تلفن همراه همچون سامسونگ کره جنوبی، نوکیا، شرکت فنلاندی و کوالکام سازنده تراشه های تجهیزات بی سیم همکاری کند.

این تصمیم سبب می شود فیس بوک که هم اکنون ١ میلیارد و ١٥ میلیون کاربر در سراسر جهان دارد، تعداد کاربران خود را به طور قابل توجهی افزایش دهد.

مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیس بوک ضمن اشاره به اهداف بزرگتر و مهمتر این پروژه گفته است «ما به مدت ٩ سال ماموریت برقراری ارتباط بین مردم جهان را به عهده داشته ایم. ما امروز بیش از ١ میلیارد نفر را با هم مرتبط کرده ایم اما به هدف برقراری ارتباط بین ٥ میلیارد نفر دیگر باید مشکل بزرگتری را حل کنیم. بخش بسیار عظیمی از کاربران سراسر جهان به اینترنت دسترسی ندارند».

آقای زاکربرگ همچنین مقاله ای زیرعنوان «آیا ارتباط اینترنتی حقوق بشر است؟» روی صفحه فیس بوک خود منتشر کرده است.

خاویر اولیوان، معاون مدیرعامل رشد و علم تحلیل فیس بوک نیز گفته است این تصمیم در راستای هدف های اصلی شرکت برای افزودن تعداد کاربران اینترنتی است. برنامه «فیس بوک برای هر تلفن» سال ٢٠١١ برای استفاده راحت مردم از فیس بوک و بدون استفاده از تلفن هوشمند طراحی شد.
XS
SM
MD
LG