لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۵

رونمایی از نرم افزار تلفنی جدید فیس بوک


مارک زاکربرگ، مدیر اجرایی فیس بوک در برابر جمعیت مشتاق از نرم افزار جدیدی رونمایی کرده و وعده داده است این نرم افزار «شیوه اتلاف وقت و زندگی مردم را به طور کامل متحول خواهد کرد».

آقای زاکربرگ در تشریح «خانه» (Home) نام نرم افزار تلفن جدید ساخت فیس بوک گفته است «تحقیقات ما حاکی از آن است که کاربران فیس بوک با وجود زندگی روزمره سالم و پربار خود هنوز چند ساعتی در روز وقت دارند و نرم افزار جدید ما همه این مسائل را تغییر خواهد داد».

برخی از ناظران صنعت فن آوری و طراحی نرم افزار معتقدند که نرم افزار جدید فیس بوک تلاشهای گوگل در زمینه فعالیت در عرصه مخابرات و ارتباطات را به چالش خواهد کشید، چون هر دو شرکت از اطلاعات کاربران استفاده می کنند.

آقای زاکربرگ گفته است طراحان نرم افزاری شرکت او برای طراحی و توسعه «خانه» ماه ها تلاش کرده اند. او می گوید این نرم افزار «کنترل تلفن شما را در اختیار خواهد گرفت و آن را همچون فیس بوک بر اساس اولویتهای شخصی افراد تنظیم می کند، همانگونه که کاربران فیس بوک خود کنترل این شبکه اجتماعی را به عهده دارند».
صاحبنظران عرصه فن آوری مدرن و شبکه های اجتماعی بر این باورند که نرم افزار «خانه» با ایجاد تغییراتی در نرم افزارهای موجود، زندگی کاربران را ساده تر می کند.
مارک زاکربرگ تاکید کرده است «فیس بوک می خواهد یک میلیون صدا در داخل سر شما باشد».

آقای زاکربرگ در پاسخ به پرسشی در مورد نگرانی از دسترسی بیشتر به اطلاعات شخصی و زندگی خصوصی کاربران، اطمینان داده است که: چند هفته بعد از استفاده از نرم افزار خانه، دیگر زندگی بدون آن برای شما معنی نخواهد داشت.

مدیر اجرایی فیس بوک خاطرنشان کرده است ما هرگز از تلاش برای جایگزین کردن تجربه واقعی با یک تجربه خالی و بی روح دست نخواهیم کشید.

بر خلاف گمانه زنی های پیشین فیس بوک سخت افزار طراحی نکرده و در نتیجه چالشهای طراحی، تولید و توزیع و پشتیبانی آن را پشت سر گذاشته و با صرفه جویی در وقت و هزینه فقط نرم افزار جدیدی طراحی و ارائه کرده است که یک میلیارد کاربر آن به راحتی بتوانند روی تلفنهای هوشمند آندروید خود از آن استفاده کنند.
XS
SM
MD
LG