لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۱۱

سرقت اطلاعات کاربران توسط بازی "پرمصرف‌ترین کلمات" فیسبوک


نشریه ایندیپندنت در گزارشی می گوید بازی "پرمصرف‌ترین کلمات" Most Used words این روزها در میان اطلاعات شخصی افراد در فیسبوک می گردد و می تواند آنها را به هر کجا که خواست بفروشد.

این اپلیکیشن که هزاران بار به اشتراک گذاشته شده، می تواند اطلاعات کاربران را سرقت کند.

اپلیکیشن مورد بحث با ارائه اطلاعات جالب و بازی و معماهای جذاب توجه کاربران فیسبوک را جلب می کند و قبل از آن که نتیجه بازی را در اختیار کاربر قرار دهد، از او می خواهد اجازه دهد که به اطلاعاتش دسترسی یابد و قدم بعدی هم معلوم است: اطلاعات را جمع آوری کرده و می فروشد.

این اپلیکیشن اطلاعات را از استتوس های کاربران می دزدد، کلماتش را شناسایی و پرکاربردترین ها را تشخیص داده و در یک تصویر گرافیکی نشان می دهد.

اگر کاربر بر روی آن کلیک کند صفحه ای ظاهر می شود که از او می خواهد اجازه دهد به پروفایلش دسترسی یابد. نکته اینجاست که با این کسب اجازه در واقع خواستار دسترسی به اطلاعات حساب کاربری فرد نیز می شود.

اپلیکیشن دزد خواستار مجوز بازدید از تمام لینک هایی می شود که کاربر لایک کرده و اطلاعات کامپیوتر مورد استفاده کاربر از جمله آدرس آی پی و براوزر مورد استفاده او را نیز ضبط می کند، که هر دو می تواند راه را برای دزدی های دیگر اطلاعات شخصی هموار کند.

دسترسی به دوستان فیسبوکی کاربر و همچنین تمام عکس هایی که او در آنها "تگ" شده است نیز در این میان انجام می شود.

اپلیکیشن "پرمصرف‌ترین کلمات" می گوید تمام اطلاعات فرد را "روی هر سرور و هر مکانی" ذخیره می کند، حتی اگر او تصمیم بگیرد حساب کاربری اش را ببندد یا غیرفعال کند.

XS
SM
MD
LG