لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۰

راهپیمایی آلمانی‌ها در اعتراض به پیمان‌های تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا و کانادا


هزاران شهروند آلمانی در اعتراض به توافقنامه های تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا و کانادا روز شنبه در چند شهر آلمان راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مخالفان این توافقنامه ها می گویند "پیمان تجاری و سرمایه گذاری ترانس-آتلانتیک" (TTIP)، استانداردهای محیط زیستی و حقوق مصرف کنندگان اروپایی را زیر سؤال خواهد برد.

این پیمان، یک توافق تجارت آزاد است که مذاکرات آن بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا در حال شکل گیری است.

گمان بر این است که تظاهرکنندگانی که روز شنبه در شهرهای برلین، هامبورگ، کلن، لایپزیگ، و فرانکفورت آلمان به خیابان ها آمده اند، به دلیل یک گفته وزیر اقتصاد آلمان در ماه گذشته تشویق به این کار شده اند.

زیگمار گابریل وزیر اقتصاد آلمان ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که مذاکرات پیمان تجاری ترنس-آتلانتیک "در عمل شکست خورده است، در حالی که کسی به آن اقرار نمی کند." این اظهارات به سرعت از سوی مقام های رسمی در واشنگتن و بروکسل تکذیب شد.

اما مذاکرات برای توافقنامه مشابهی بین اتحادیه اروپا و کانادا پیشرفت بیشتری داشته است، و این در حالی است که کشورهای آلمان، فرانسه، و اتریش، نگرانی های خود از این پیمان را ابراز کرده اند.

طرفداران پیمان های تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا و کانادا معتقدند این توافقنامه ها می توانند اقتصاد جهانی را رونق بخشند.

XS
SM
MD
LG