لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۵۲

ادامه فشار جمهوری اسلامی بر خانواده معترضان؛ تمدید قرار بازداشت برادران فاطمه سپهری 


فاطمه سپهری و دو برادر زندانی‌اش
فاطمه سپهری و دو برادر زندانی‌اش

منابع رسانه‌ای از تمدید «قرار بازداشت» محمد حسین سپهری و حسین سپهری، برادران «فاطمه سپهری» زندانی سیاسی توسط قوه قضاییه جمهوری اسلامی خبر داده‌اند.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه‌ای از فعالان حقوق بشر، محمد حسین سپهری و حسین سپهری، کماکان به صورت «بلاتکلیف» در زندان وکیل‌آباد شهر مشهد در بازداشت به سر می‌برند.

بر این اساس، خسرو علیکردی، وکیل دادگستری، با انتشار مطلبی اعلام کرده که یکشنبه هفتم آبان ماه، قرار بازداشت برادران سپهری «برای یک ماه دیگر تمدید شده است.»

فاطمه سپهری در فاصله کوتاهی پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشتگاه «گشت ارشاد» پلیس جمهوری اسلامی و آغاز اعتراضات سراسری در ایران، بازداشت شد و بیش از یک سال است که در زندان به سر می‌برد.

او در این حال از امضاکنندگان نامه درخواست برای برکناری علی خامنه‌ای، رهبر حکومت ایران و گذر از جمهوری اسلامی در نامه معروف به «چهارده نفر» بود.

اصغر سپهری، برادر فاطمه سپهری، پیش‌تر خبر داده بود که چهارشنبه سوم آبان‌ماه این زندانی سیاسی را از زندان وکیل‌آباد به بیمارستان برده‌اند و در بخش مراقبت‌های بحرانی «سی‌سی‌یو» بستری کرده‌اند.

فاطمه سپهری بیست و پنجم مهرماه نیز با انتشار ویدیویی از بیمارستان، گفته بود: «جلوی ترخیصم را گرفته‌اند. عمال خامنه‌ای قصد جانم را کرده‌اند.»

نهادهای مختلف حکومت ایران در سالیان اخیر و همزمان با اوج گیری اعتراضات مدنی و سیاسی، فشار بر خانواده و نزدیکان فعالان را افزایش داده‌اند.

آبرام پیلی، جانشین فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران، پیشتر بازداشت و فشار به خانواده‌های معترضان و قربانیان جمهوری اسلامی را «تلاش آشکار برای ایجاد ترس در بین ایرانیان مخالف» خوانده و این اقدامات را محکوم کرد.

XS
SM
MD
LG