لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۲

افزایش نگرانی از احتمال رکود اقتصادی در اروپا؛ فعالیت‌های تولیدی در حوزه یورو کاهش یافت


گزارش‌های تازه حاکی از آن است که میزان فعالیتهای تولیدی در سرتاسر منطقه حوزه واحد پولی «یورو» در ماه ژوئیه کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز طی ماه ژوئیه بسیاری از کارخانه‌ها وادار شدند به دلیل کاهش میزان تقاضا از سوی مصرف کنندگان، کالاهای فروش نرفته را ذخیره کنند که این امر نگرانی مرتبط با چشم انداز یک رکود اقتصادی در منطقه یورو را تشدید کرده است.

کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد در شرکت موسوم به «اس اند پی گلوبال» S&P Global، مستقر در شهر نیویورک بر این باور است که کاهش شدید فعالیتهای واحدهای تولیدی و کارخانه‌ها باعث افزایش ضریب خطر پیشآمد رکود در این منطقه را افزایش می‌دهد.

اظهارات او درحالی عنوان می‌شود که بنا به برآورد او، سفارش برای کالاهای جدید با شدتی چشمگیر از دوره بحران بدهی سال ۲۰۱۲ میلادی تا کنون، نزول یافته است.

این درحالی است که در این بررسی کاهش ثبت سفارش البته ناظر به محدودیتهای ناشی از همه گیری کرونا لحاظ نشده است.

بنا بر بررسی‌های شرکت «اس اند پی گلوبال» S&P Global، تولید کالا در تمامی کشورهای حوزه یورو، به استثنای هلند، تنزل پیدا کرده و میزان این کاهش بویژه در کشورهایی همانند آلمان و فرانسه و ایتالیا نگران کننده است. این سه کشور بزرگترین اقتصادهای منطقه یورو را تشکیل می‌دهند.

بر این اساس ویلیامسون پیش‌بینی می‌کند که وضعیت احتمالاً حتی وخیم‌تر شود. نرخ تورم در حوزه یورو هم اکنون ۸.۹ درصد است.

XS
SM
MD
LG