لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۴

دونالد ترامپ با رئیس کمیسیون اروپایی درباره تعرفه های گمرکی گفتگو می کند


رئیس کمیسیون اروپایی روز چهارشنبه در کاخ سفید با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا دیدار و گفتگو می کند.

موضوع گفتگوهای پرزیدنت ترامپ و «ژان کلود یونکر» علاوه بر تعرفه های گمرکی، روابط تجاری و اقتصادی اتحادیه اروپا و ایالات متحده، و الویت های دیگری نظیر سیاست های امنیتی، انرژی و مبارزه با تروریسم عنوان شده است.

پرزیدنت ترامپ روز سه شنبه در یک پیام توئیتری نوشت به ژان کلود یونکر پیشنهاد خواهد کرد آمریکا و اتحادیه اروپا همه تعرفه ها، یارانه ها و موانع تجاری دیگر را از میان بردارند تا به تجارت آزاد برسند.

پرزیدنت ترامپ در پیام خود درباره آمادگی اتحادیه اروپا برای حذف تعرفه ها و یارانه های موجود در تبادلات تجاری با آمریکا ابراز تردید کرد.

بنا به گزارش ها آقای یونکر امیدوار است بتواند رئیس جمهوری آمریکا را به صرف نظر کردن از جنگ تجاری با اتحادیه اروپا از طریق اعمال تعرفه بر خودروهای اروپایی متقاعد کند.

اعمال تعرفه بر خودروهای وارداتی از اروپا بویژه به صنایع خودروسازی آلمان، که اخیرا تحت تاثیر اعمال تعرفه های قبلی آمریکا بر فولاد و آلومینیوم قرار دارد، لطمه خواهد زد.

کمیسیون اروپایی اعمال تعرفه آمریکا بر فولاد و آلومینیوم را با مقابله به مثل پاسخ داد و گمان می رود اعمال تعرفه بر خودروهای اروپایی با واکنش مشابهی از سوی اتحادیه اروپا مواجه شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG