لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۳

اتحادیه اروپا آماده تحریم های جدید علیه روسیه


کشورهای اتحادیه اروپا برای برقراری تحریم های سخت تر جدید علیه روسیه، احتمالا در هفته آینده، آماده می شوند.

به گزارش اسوشیتد پرس، دیپلمات های فرانسه روز سه شنبه گفتند مقامات دومین دور تحریم ها را آماده می سازند. کسانی که مسئول تضعیف تمامیت ارضی اوکراین و دامن زدن به بی ثباتی شناخته شوند، با ممنوعیت های مسافرتی و مسدود شدن دارائی هایشان روبرو خواهند شد.

با این حال، اتحادیه اروپا احتمالا پیش از تصمیم گیری در مورد تحریم های جدید، منتظر خواهد ماند ببیند آیا کریمه اعلام استقلال خواهد کرد، و آیا روسیه در صدد انضمام آن به خاک خود برخواهد آمد یانه.

همه پرسی روز یکشنبه در کریمه تعیین کننده خواهد بود، و وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا قرار است دوشنبه در بروکسل ملاقات کنند.

وزیر امور خارجه آلمان، که کشورش از بریتانیا و همسایگان روسیه محتاط تر بوده است، روز سه شنبه گفت اگر وضع بهبود پیدا نکند، اتحادیه اروپا تا دوشنبه در باره تحریم های بیشتر تصمیم خواهد گرفت.

اسوشیتد پرس می گوید در حالی که آمریکا جنگ افزار به منطقه فرستاده و اجازه داده است ممنوعیت صدور ویزا و مسدود ساختن دارائی های افراد مسئول در بحران اوکراین به اجرا در آید، بسیاری از اروپاییان نسبت به امکان جنگ در شرق آنها و خصومت با روسیه ، که آن را شریک بازرگانی و منبع انرژی مهمی می بینند، احساس نگرانی می کنند.
XS
SM
MD
LG