لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۱۸

مقام رسمی اروپا: رصد فله‌ای اطلاعات توسط آمريکا مشکل تجاری است


مقام رسمی اتحادیه اروپا، پل نميتز
مقام رسمی اتحادیه اروپا، پل نميتز

شورای اروپا: ادامه جمع‌آوری فله‌ای داده‌ها توسط ایالات متحده موجب می‌شود تا بقيه کشورها بر ضبط و ذخيره‌سازی محلی داده‌هايشان اصرار داشته باشند

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا می گوید شنود و نظارت فله‌ای توسط آژانس امنیت ملی ایالات متحده برای ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در اروپا مشکل تجاری درست کرده است.

اين مقام که عضو کمیسیون اروپا است و پل نميتز نام دارد، روز دوشنبه ۱۷ آذرماه (۸ دسامبر) گفت، هر کسی در ایالات متحده که از یک سرویس ایمیل در اروپا استفاده می‌کند، با ريسک خوانده شدن پيام‌هايش توسط آژانس امنیت ملی روبرو است. آقای نميتز گفت، تحت قوانین ایالات متحده، آژانس امنیت ملی اساسا می‌تواند هر گونه اطلاعاتی را که وارد ایالات متحده می‌شود بخواند.

نظرات نميتز در هنگامی انعکاس می‌يابد که اتحادیه اروپا و ایالات متحده مجددا سرگرم مذاکره در باره توافقنامه‌ اشتراک‌گذاری داده هستند که در صورت موفقيت به شرکت‌های آمريکايی در تجارت با اروپا کمک می‌کند.

گزارشی از شورای اروپا روز دوشنبه منتشر شد که می‌گوید ادامه جمع‌آوری فله‌ای داده‌ها توسط ایالات متحده موجب می‌شود تا بقيه کشورها بر ضبط و ذخيره‌سازی محلی داده‌هايشان، و تغيير مسير مبادلات اطلاعاتیشان، اصرار داشته باشند.

گزارش می‌گوید این امر باعث ايجاد و برقراری موانع ملی پيش پای شبکه جهانی شده و از سرعت اینترنت می‌کاهد.

کمیسیون اروپا واشنگتن را تحت فشار گذاشته است تا تضمین دهد که دسترسی به اطلاعات شخصی اروپائيان را صرفا به دلایل امنیت ملی انجام خواهد داد، همانگونه که اطلاعات شخصی آمريکائيان را رصد می‌کند.

XS
SM
MD
LG