لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۵۶

تحقیقات آلمان: آیا فیس‌بوک از موقعیت خود در شبکه‌های اجتماعی "سوء استفاده" می کند


شرکت فیسبوک، این غول فناوری آمریکایی، برای همکاری با مسئولان اروپایی اعلام آمادگی کرده است.
شرکت فیسبوک، این غول فناوری آمریکایی، برای همکاری با مسئولان اروپایی اعلام آمادگی کرده است.

به دنبال آغاز تحقیقات آلمان درباره امکان سوء استفاده فیسبوک از موقعیت خود در عرصه شبکه‌های اجتماعی، این شرکت آخرین مورد از شرکت‌های فناوری آمریکایی است که روز چهارشنبه با موانع قانونی "ضد تراست" در اروپا مواجه شده است.

این اقدام، فیسبوک را با حدود نیم میلیارد کاربر در اروپا، در کنار دیگر غول‌های فناوری آمریکا مانند گوگل و مایکرو سافت قرار می‌دهد که فعالیت‌های آنها نیز در چارچوب قوانین "ضد تراست" یا ضد انحصاری، تحت بررسی قرار گرفته‌ است.

به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، برخی سیاستمداران اروپایی از سلطه که این شرکت‌ها بر روی زندگی دیجیتال مردم اروپا ابراز نگرانی کرده و مقام‌های اتحادیه اروپا نیز رویکرد محکمی را در برابر فعالیت این غول‌های فناوری اتخاذ کرده‌‌اند.

به عنوان بخشی از تحقیقات جدید در این زمینه، مسئولان آلمانی گفته‌اند می‌خواهند بدانند آیا فیسبوک برای جمع‌آوری "اطلاعات دیجیتال" شهروندان اروپایی، از موقعیت خود در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی "سوء استفاده" کرده است یا خیر.

آندرئا موندت رئیس اداره رقابت در بازار آلمان، با تاکید بر "وظایف ویژه‌" شرکت‌های عمده، گفت "اطلاعات کاربران برای ارائه‌ کننده‌های خدمات اینترنتی مانند فیسبوک، که از تبلیغات کسب درآمد می‌کنند، بسیار اهمیت دارد."

فیسبوک در پاسخ گفته است اطمینان دارد از قوانین آلمان پیروی کرده و با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد برای همکاری با نهادهای ذیربط آلمانی در این زمینه و پاسخگویی به پرسش‌های آنها آمادگی کامل دارد.

XS
SM
MD
LG