لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۷

اتحادیه اروپا مایکروسافت را ٧٣١ میلیون دلار جریمه کرد


اتحادیه اروپا اعلام کردند شرکت مایکروسافت را به دلیل نقض یکی از مفاد توافق نامه این شرکت با کاربران ٧٣١ میلیون دلار جریمه کرده است. براساس این موافقت نامه مایکروسافت باید به کاربران اجازه می داد تا مرورگرهای اینترنتی را به میل خود انتخاب کنند و نباید آن ها را مجبور می کرد تا فقط از مرورگر اینترنت اکسپلورر ساخت این شرکت استفاده کنند.

اتحادیه اروپا روز چهارشنبه خبر جریمه مایکروسافت را اعلام کرد. این اولین بار است که اروپا شرکتی را به علت عدم رعایت مفاد توافق نامه با مقامات اروپایی جریمه کرده است.

جوآکین آلمونیه، مقام ارشد تنظیم توافق نامه های قانونی شرکت های اتحادیه اروپا گفته است مایکروسافت که بزرگترین شرکت تولیدکننده نرم افزارهای کامپیوتری جهان است، براساس موافقت نامه سال ٢٠٠٩ توافق کرده بود تا کاربران به مرورگرهایی به جز اینترنت اکسپلورر سیستم عامل ویندوز ساخت این شرکت نیز دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت ژوییه سال گذشته اذعان کرد کاربران برنامه های کامپیوتری این شرکت در اروپا به مدت بیش از یک سال نتوانسته اند به مرورگرهای دیگری به جز برنامه طراحی شده آن دسترسی داشته باشند. در شرایطی که حدود ٢٨ میلیون کاربر در اروپا از برنامه های مایکروسافت استفاده می کنند، مقامات این شرکت این تصمیم را اشتباه خواندند اما تاکید کردند این اقدام به عمد و با هدف نقض مفاد موافقت نامه اتخاذ نشده بوده است.

مقامات تنظیم کننده و مخالف فعالیت اتحادیه های بزرگ صنایع طی دهه گذشته مایکروسافت را تقریباً مبلغی حدود ٣ میلیارد دلار جریمه کرده اند. آلموینه ابراز امیدواری می کند که تصمیم اخیر برای جریمه مایکروسافت «شرکت ها را ترغیب کند تا در مورد توافق نامه های خود با شرکت های تنظیم کننده دقت و توجه بیشتری به خرج دهند».

مایکروسافت اعلام کرده است «مسئولیت کامل این خطای فنی و عدم ارائه گزینه استفاده از مرورگرهای دیگر را به طور کامل به عهده می گیرد». مایکروسافت ضمن پوزش خواهی گفته است برای بهتر کردن عملکرد نرم افزارهای این شرکت و اجتناب از اشتباهات مشابه در آینده قدم برخواهد داشت.
XS
SM
MD
LG