لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۶

تاخیر در اعلام نتیجه تحقیق اروپا درباره گوگل


لوگوی گوگل با دو سکه یک یورويی
لوگوی گوگل با دو سکه یک یورويی
رئيس واحد ضد تراست اتحاديه اروپا می گويد بازرسان اروپا قصد دارند تصميم نهايی خود را در مورد تحقيقاتی که درباره گوگل کرده اند بعد از تعطیلات تابستانی اعلام کنند. پرونده اتحاديه اروپا در مورد گوگل پس از آن تشکيل داد که رقبای گوگل، نظير شرکت میکروسافت، در مورد چگونگی نمایش نتایج جستجوی اینترنتی در گوگل شکایت کردند.

گوگل، شرکت مبتکر پراستفاده ترين موتور جستجو در اينترنت، با پذيرش نمايش برجسته تر لينک های رقبا، به اميد پایان دادن به پرونده ای که سه سال به درازا کشيده است، و احتمال می رفت به تحميل جريمه ای بالغ بر ۳.۶ ميليارد یورو بيانجامد، در فوريه سال جاری با رئيس واحد آنتی تراست اتحاديه اروپا، جواکيم آلمونيا، به توافق رسيد و قراردادی را امضا کرد.

بیش از ده ها شرکت از جمله میکروسافت، وبسایت «فاوندم» بریتانیايی (مقايسه قيمتها) و شرکت آلمانی «هات مپس» (نقشه پردازی آنلاين)، گوگل را متهم کرده اند که با پائين فرستادن يا نشان ندادن لينک آنها در نمايش نتايج جستجوها، سعی در بيرون کردن آنها از بازار کسب و کار آنلاين دارد.

رقبای گوگل می گویند توافق حاصله عميق نيست و شرکت گوگل غلبه خود را کماکان بر جستجوهای اينترنتی تثبيت خواهد کرد. منابع نزديک به اين پرونده به خبرگزاری رويترز گفته اند که يک سوم از اعضای کميسيون اروپا (بازوی اجرايی اتحاديه اروپا) نیز مخالف این معامله هستند، که نشان دهنده حساسيت موضوع است.

آلمونيا روز پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت (۱۵ مه) گفت او به نقطه نظرات مختلف گوش می کند اما به قراردادی که به امضا رسيده پشت نخواهد کرد.

او در کنفرانس نشست قانون بين المللی رقابت، در دانشگاه سنت گالن (سوئيس) گفت، «من می خواهم تصميم در مورد اين پرونده تا پيش از سرآمدن مهلت کميسيون گرفته شود. من می خواهم چند هفته پس از تعطيلات تابستانی به نتيجه برسيم.»

کمیسیون اروپا در ماه اوت تعطيل است.

گوگل ۷۰ درصد بازار جستجویهای اينترنتی اروپا را در اختيار دارد، و قرارداد به امضا رسيده به مدت ۵ سال در اروپا معتبر خواهد بود.
XS
SM
MD
LG